• هیچ محصولی در سبد خرید نیست.
gradina-din-balcon

در این مقاله سعی داریم به شما طرح ها و ایده هایی را بدهیم که بتونید در فضاهای کوچک باغچه آپارتمانی خودتون را داشته باشید. فضای سبز موجب زیبایی، طراوت و شادابی می شود. اما چه کار کنیم که فضاهای کوچک نیز به اندازه فضای سبز محیط های بزرگتر زیبا و باشکوه جلوه کنند. برای زیبایی لازم به فضای بزرگ نیست. می توانید کوچکترین فضاها را به زیباترین بخش ها تبدیل کنید.

چرا نیاز به فضای سبز آپارتمانی داریم؟

در زمانی که آلودگی ها و خستگی روزمره باعث احساس ناخوشایند شده است. فضای سبز و محوطه ای باطراوت باعث می تواند باعث تنفس هوای سالم و پاک شود.

خوب پس بهتر بادقت بیشتری به محیط آپارتمان خود نگاه کنید. چون قراره در این  پست با نشان دادن ایده های آپارتمان باغچه ای شما را هدایت کنیم به سمت بهتر شدن.

دیوار سبز یا Green Wall در تراس

برای داشتن باغچه آپارتمانی می توانید از تراس آپارتمان خودتان شروع کنید. شما می توانید دیوار سبز یا Green Wall داشته باشید. خیلی راحت می توانید با کمک خرید گیاه رونده یک نمای سبز روی دیوار ایجاد کنید. گیاهان رونده به دور نرده های بالکن می پیچند و گل می دهند و محیط را زیبا می کنند.
همچنین برای پر شدن فضا می توانید از چند گلدان زیبا نیز استفاده کنید. همچنین می توانید ریسه چراغ ریز لابه لای گیاهان به کار ببرید. این کار باعث زیبایی بیشتر در شب می شود. در کنار این همه طراوت یک صندلی قرار دهید تا از زیبایی بیشتر استفاده کنید.

باغچه آپارتمانی

نکات لازم جهت داشتن باغچه آپارتمان زیباتر

  • سعی کنید ترکیب رنگی گیاهان را متنوع تر انتخاب کنید. اگر باغچه شما فقط سبز باشد موجب دلزدگی و تکراری می شود. پس بهتر است در انتخاب گیاهان بیشتر وقت صرف کنید.
  • اگر پرمشغله هستید و نمی توانید وقت زیادی برای مراقبت گیاهان صرف کنید. بهتر است از گلدان گلهای برگ دار استفاده کنید. این گیاهان مقاومت بالاتر و طول عمر بیشتری دارند. در این رده گلدان گل سانسوریا به دلیل مقاومت زیادی که دارند انتخاب خوبی هستند.
  • اگر محیط خانه شما یا تراس آفتابگیر نیست؛ حتما از گیاهان سایه دوست کمک بگیرید. به عنوان مثال گیاه پتوس یک گیاه رونده ، مقاوم و زیبایی می باشد.

در بخش گیاهان مقاوم می توانید لیست گیاهان قوی و گیاهان سایه دوست را ببینید.

باغچه عمودی بسازیم

می توانید بر روی سقف بالکن یا در اتاق خواب و حتی اپن آشپزخانه یک باغچه عمودی با گلدان بسازید. برای چنین کاری نیاز به چند لامپ سوخته، گل آپارتمانی کوچک، کنف و سیم مفتولی دارید.
داخل لامپ ها را تخلیه کنید و با آب بشورید. سپس مقداری آب داخل لامپ ها بریزید و گل ها را داخل لامپ قرار دهید. سپس نخ کنفی را به اندازه های مختلف ببرید. به این ترتیب گلدان لامپی های خود را از سقف آویزان کنید. به همین سادگی شما صاحب یک باغچه آپارتمانی شدید.

باغچه آپارتمانی

کوکداما

یک گل های جدید که روانه بازار شده اند کوداما یا یکسری گلدان های آویزان هستند که می توانید به سقف آویزان کنید. به این ترتیب ظاهری جدید و متفاوتی را خلق می کنید.

چیدمان گلدان گل در اتاق خواب

می توانید در صورتی که علاقه زیادی به گلدان دارید ولی اتاقتان کوچک است از استند گل استفاده کنید. استند چوبی گل چند پله ای هستند. بنابراین، می توانید در کمترین فضا بیشترین گلدان ها را داشته باشید.

اگر باز هم در فضا مشکل دارید می توانید یک سینس چوبی را با کمک نخ کنفی به سقف آویزان کنید و چند گلدان بر روی آن قرار دهید.

باغچه آپارتمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما