• هیچ محصولی در سبد خرید نیست.
گالری

طراحی دیوار سبز

یکی از مسائل بسیار مهم در مبحث دیوار سبز، نحوه اجرای آن است. عدم رعایت اصول در طراحی و نصب دیوار سبز،  می تواند خسارت های قابل توجهی به بار بیاورد و هزینه های زیادی بر روی دست کارفرما قرار دهد. در حین ساخت دیوار سبز باید اصول ذیل رعایت شود:

  • گیاهانی استفاده شود که نیاز آبی محدودی دارند
  • گیاهان به کار رفته در دیوار سبز نسبت به خشکی و کم آبی مقاوم باشند
  • حجم رشد گیاهان متناسب با حجم خاک باشد
  • رعایت اصول زیباشناسی و ترکیب رنگی متناسب

دیوار سبز از چه ساخته شده‌اند؟​

دیوار سبز یا گرین وال بر روی یک ساختار که شامل گیاهان و محیط‌های رشد است تشکیل می شود. این ساختار گیاهان را بر روی دیوار نگه می دارد. بعضی از دیوارهای سبز نیز شامل سیستمی هستند که به صورت خودکار آبیاری می شوند. به این ترتیب نگهداری را بسیار ساده می کنند.

مزیت دیوار سبز

دیوار سبز زنده در محیط سازمان ها یک المان منحصر به فرد در طراحی دکوراسیون است. وجود گرین وال در لابی، اتاق‌های جلسه، راهروها، و سایر بخش ها موجب ایجاد یک فضای آرامش بخش،جذاب و به دور از استرس و تنش می شود.​

ساختمان‌ها دائما در معرض تغییرات دمایی هستند. این انبساط و انقباض ها با عث ایجاد شکاف و ترک بر روی ساختمان ها می شود. به این ترتیب اثرات زیان باری را به بار می آورد. اما دیوار سبز مانند یک محافظ خارجی عمل می کند و نوسانات دمایی را کنترل می کند. گرین وال در برابر اشعه فرابنفش از ساختمان محافظت می کند. همچنین دیوار سبز موجب منحرف کردن آب از دیوارها در طول بارش باران می شود. ​

همچنین فلاور وال باعث کاهش اتلاف انرژی می شوند. در تابستان ها با تعرق و تبخیر و بازتاب نور خورشید باعث خنک نگه داشتن ساختمان می شوند. در زمستان نیز مانند یک عایق عمل می کند و از هدر رفت گرما و انرژی ساختمان جلوگیری می کند.

دیوارسبز همچون عایق صدا عمل می کند. گیاهان اصولا صداهای فرکانس بالا را مسدود می کنند. حال استفاده از دیوار سبز در ساختار شهری و ساختمان ها می تواند تا حد بسیاری باعث کاهش آلودگی صدا در کنار کاهش آلودگی هوا شود.

تاثیر دیوار سبز بر افزایش ارزش ملک

نصب Green Wall زنده، در داخل و یا بیرون ساختمان به نوبه ی خود به دلیل زیبایی بصری و مزایایی که گفته شد تاثیر مستقیمی بر افزایش ارزش ملک دارد.

مجموعه طراحی فضای سبز نادی با بیش 50 سال سابقه متناسب با نیاز شما بهترین ها را اجرا می کند.

قیمت دیوار سبز چگونه است؟

سیستم‌ دیوار سبز ارزان و گران بستگی به انتخاب و سلیقه مشتری دارد. معمولا چند سطح قیمت‌گذاری  متناسب با بودجه مشتری درنظر گرفته می شود.

معمولا سیستم پنل مدولار جز ارزانترین دیوار سبز محسوب می شود. در این سیستم گیاهانی به کار می رود که هزینه کمتری دارند. یعنی در مراحل رشد ابتدایی هستند و شکوفایی گل ها ممکن است کمی زمانبر باشد.

دیوارهای سبز گرانتر معمولا از گیاهانی استفاده می شود که به مدت 8 الی 12 هفته در محیط گلخانه رشد می کنند. قیمت بالای این گیاهان نیز به دلیل هزینه نگهداری، کود و سایر مراقبت ها است. بعد از آماده شدن به محل نصب انتقال پیدا می کنند.

 نگهداری دیوار سبز

خبر خوب این است که نگهداری از گرین وال بسیار ساده و آسان است.  ​گروه نادی تضمین می کند که دیوار سبز به درستی و مطابق اصول استاندارد نصب می شود. از این رو کار را برای مشتریان راحت می کند. تنها باید به یاد داشته باشید مراقبت در ماه های اول بسیار حساس است. باید در این ماه های نخست به موقع گیاهان گرین وال را آبیاری و تیمار کرد.

همچنین در صورت تمایل می توانید از خدمات نگهداری گروه محوطه سازی نادی بهره ببرید.

تماس با ما