• هیچ محصولی در سبد خرید نیست.
beautiful appartment flowers

برخی از گیاهان آپارتمانی دارای زیبایی متفاوت تری هستند که باعث شده همواره پرطرفدار باشند. زیبایی این گلها زمانی ماندگار خواهد شد که به درستی نگهداری شود. لذا در ادامه به معرفی زیباترین گلهای آپارتمانی و پرفروش ترین آنها اشاره خواهیم کرد.

کاکتوس

کاکتوس ها به دلیل مقاومت بالا و سازگاری خوبی که دارد بسیار پرطرفدار است. کاکتوس ها با این حال که به نور زیادی نیاز دارند اما عملا در هر جای خانه ماندگار و شاداب است. کاکتوس خانگی به آب کم نیاز دارند و با نور مصنوعی نیز مشکلی برایشان پیش نمی آید.

بامبو

گیاه زیبا بامبو و بامبو ابلق یا لاکی بامبو از انجا که به خوش یمنی مشهور است جز گیاهان پرفروش گلفروشی هاست. گیاه بامبو در آب نگهداری می شود. ظرف بامبو را تا حدی آب کنید که 3 تا 5 بند از ساقه بامبو در آب باشد. گیاه بامبو به نور متوسط نیاز دارد. گیاه را در برابر تابش مستقیم خورشید قرار ندهید.

گیاه بامبو را زیاد جابجا نکنید. چرا که ماندن گیاه در یک جای باعث سازگاری با آن محیط شده و جابجایی زیاد بامبو باعث ضربه جبران ناپذیری به گیاه می شود.

جالبرترین نکته در مورد بامبو این است که وقتی چند گیاه بامبو در کنار هم باشد سرعت رشدشان بیشتر خواهد شد.

سانسوریا

گیاه آپارتمانی سانسوریا جز گیاهان مقاوم آپارتمانی و تصفیه کننده هوا است که به زیان مادر شوهر نیز معروف است. سانسوریا دارای انواع مختلفی همچون سانسوریا ابلق، سانوسوریا پاکوتاه، سانسوریا هانی شمشیری و نیزه ای است. از آنجایی که سانسوریا به نور زیادی احتیاج ندارد از جمله گیاهان سایه دوست است.

ارکیده

گل زیبای ارکیده به دو دلیل بسیار محبوب و پرطرفدار است: اول بخاطر اینکه نگهداری از آن ساده بوده و کمتر دچار بیماری می شود  و دوم اینکه ماندگاری گل ارکیده حدود سه تا شش ماه است و بعد از ریزش گلها مجددا گل دهد. به همین دلیل گل ارکیده به عنوان یک هدیه خاص برای دوستان و خانواده است.

آبیاری گل ارکیده هفته ای یک بار کافی است. برای ماندگاری بیشتر بهتر است چند قالب کوچک یخ داخل گلدان قرار دهید. حتما گلدان ارکیده باید زهکشی خوبی داشته باشد. خاک آن نیز باید زهکشی مناسبی داشته باشد. برای تقویت ارکیده نیز می توانید از قطره ارکیده استفاده کنید. این گیاه سایه دوست است اما در محیط تاریک با دوام نخواهد بود.

جهت افزایش عمر ارکیده مقاله راز افزایش عمر ارکیده را بخوانید

شامادورا

شامادورا از جمله گیاهان تصفیه کننده هواست که دلیل برگ های نازک و برفراشته جز گیاهان آپارتمانی زیبا و پرفروش است. شامادورا رشد نسبتا کوتاهی دارد و نهایت تا 2 متر ارتفاع دارد. نخل شامادورا تا حدودی سایه را تحمل می کند و نیاز به نور متوسطی دارد.

Chamaedorea

اسپاتی فیلوم

اسپاتی فیلوم به دلیل گل سفید رنگی که دارد باعث زیبایی دو چندان شده است. این گیاه زیبا در سال دو بار گل می دهد. اسپاتی فیلوم همچنین جز گیاهان تصفیه کننده هوای خانه می باشد. همچنین این گیاه زیبا یک هدیه فوف العاده زیبا برای مناسبت های مختلف است. این گیاه تقریبا در محیط های نیمه سایه به خوبی رشد می کند.

گیاهان مقاوم به نور کم

زاموفیلیا

زاموفیلیا به عنوان یکی از قوی ترین و سرسخت ترین گیاهان آپارتمانی است. این گیاه به نگهداری خاصی نیاز ندارد و اگر زیاد در امر نگهداری از گیاهان تخصص ندارید زاموفیلیا را به شما اشاره می کنیم.

جهت آبیاری زاموفیالیا تنها کافی است بند انگشت خود را تا یک سانتی متری خاک فرو ببرید. اگر خاک خشک باشد آنگاه اقدام به آبیاری بکنید. البته غبارپاشی نیز برای گیاه بسیار سودمند و مفید است. همچنین، این گیاه جز گیاهان سایه دوست است به همین دلیل در آپارتمان های کم نور به خوبی دوام می آورد.

نخل یوکا

نخل یوکا یک گیاه آپارتمانی زیبا و مقاوم است که در هر جای خانه می تواند زیباییش را به رخ بکشد. یوکا نسبت به شرایط نامساعد دما و نور مقاوم است. نخل یوکا هر چند یک سال گل های کرمی و زیبایی می دهد. گل یوکا به شکل زنگوله واژگون است.

در تابستان باید تعداد دفعات آبیاری گیاه زیاد باشد. اما در زمستان بهتر است بین دو آبیاری سطح خاک خشک باشد. خواص در مانی یوکا فوق العاده است.از این رو حضور آن در هر خانه ای باعث برقراری سلامت و شادابی می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما