• هیچ محصولی در سبد خرید نیست.
beautiful appartment flowers

برخی از گیاهان آپارتمانی دارای زیبایی متفاوت تری هستند که باعث شده همواره پرطرفدار باشند. زیبایی این گلها زمانی ماندگار خواهد شد که به درستی نگهداری شود. لذا در ادامه به معرفی زیباترین گلهای آپارتمانی و پرفروش ترین آنها اشاره خواهیم کرد.

کاکتوس

کاکتوس ها به دلیل مقاومت بالا و سازگاری خوبی که دارد بسیار پرطرفدار است. کاکتوس ها با این حال که به نور زیادی نیاز دارند اما عملا در هر جای خانه ماندگار و شاداب است. کاکتوس خانگی به آب کم نیاز دارند و با نور مصنوعی نیز مشکلی برایشان پیش نمی آید.

بامبو

گیاه زیبا بامبو و بامبو ابلق یا لاکی بامبو از انجا که به خوش یمنی مشهور است جز گیاهان پرفروش گلفروشی هاست. گیاه بامبو در آب نگهداری می شود. ظرف بامبو را تا حدی آب کنید که 3 تا 5 بند از ساقه بامبو در آب باشد. گیاه بامبو به نور متوسط نیاز دارد. گیاه را در برابر تابش مستقیم خورشید قرار ندهید.

گیاه بامبو را زیاد جابجا نکنید. چرا که ماندن گیاه در یک جای باعث سازگاری با آن محیط شده و جابجایی زیاد بامبو باعث ضربه جبران ناپذیری به گیاه می شود.

جالبرترین نکته در مورد بامبو این است که وقتی چند گیاه بامبو در کنار هم باشد سرعت رشدشان بیشتر خواهد شد.

سانسوریا

گیاه آپارتمانی سانسوریا جز گیاهان مقاوم آپارتمانی و تصفیه کننده هوا است که به زیان مادر شوهر نیز معروف است. سانسوریا دارای انواع مختلفی همچون سانسوریا ابلق، سانوسوریا پاکوتاه، سانسوریا هانی شمشیری و نیزه ای است. از آنجایی که سانسوریا به نور زیادی احتیاج ندارد از جمله گیاهان سایه دوست است.

ارکیده

گل زیبای ارکیده به دو دلیل بسیار محبوب و پرطرفدار است: اول بخاطر اینکه نگهداری از آن ساده بوده و کمتر دچار بیماری می شود  و دوم اینکه ماندگاری گل ارکیده حدود سه تا شش ماه است و بعد از ریزش گلها مجددا گل دهد. به همین دلیل گل ارکیده به عنوان یک هدیه خاص برای دوستان و خانواده است.

آبیاری گل ارکیده هفته ای یک بار کافی است. برای ماندگاری بیشتر بهتر است چند قالب کوچک یخ داخل گلدان قرار دهید. حتما گلدان ارکیده باید زهکشی خوبی داشته باشد. خاک آن نیز باید زهکشی مناسبی داشته باشد. برای تقویت ارکیده نیز می توانید از قطره ارکیده استفاده کنید. این گیاه سایه دوست است اما در محیط تاریک با دوام نخواهد بود.

جهت افزایش عمر ارکیده مقاله راز افزایش عمر ارکیده را بخوانید

شامادورا

شامادورا از جمله گیاهان تصفیه کننده هواست که دلیل برگ های نازک و برفراشته جز گیاهان آپارتمانی زیبا و پرفروش است. شامادورا رشد نسبتا کوتاهی دارد و نهایت تا 2 متر ارتفاع دارد. نخل شامادورا تا حدودی سایه را تحمل می کند و نیاز به نور متوسطی دارد.

Chamaedorea

اسپاتی فیلوم

اسپاتی فیلوم به دلیل گل سفید رنگی که دارد باعث زیبایی دو چندان شده است. این گیاه زیبا در سال دو بار گل می دهد. اسپاتی فیلوم همچنین جز گیاهان تصفیه کننده هوای خانه می باشد. همچنین این گیاه زیبا یک هدیه فوف العاده زیبا برای مناسبت های مختلف است. این گیاه تقریبا در محیط های نیمه سایه به خوبی رشد می کند.

گیاهان مقاوم به نور کم

گل کالانکوئه

کالانکوئه یکی از پرفروش ترین گل آپارتمانی است. این گل زیبا رنگ های متنوعی دارد و بسیار بین مردم محبوب است. گل کالانکوئه به رنگ های زرد، قرمز، صورتی و … می باشند که حضور آنها در خانه و بالکن شادابی و طراوت به محیط می دهد. این گل زیبا به نور و آبیاری متوسط نیاز دارد.

کاکتوس بدون نور

زاموفیلیا

زاموفیلیا به عنوان یکی از قوی ترین و سرسخت ترین گیاهان آپارتمانی است. این گیاه به نگهداری خاصی نیاز ندارد و اگر زیاد در امر نگهداری از گیاهان تخصص ندارید زاموفیلیا را به شما اشاره می کنیم.

جهت آبیاری زاموفیالیا تنها کافی است بند انگشت خود را تا یک سانتی متری خاک فرو ببرید. اگر خاک خشک باشد آنگاه اقدام به آبیاری بکنید. البته غبارپاشی نیز برای گیاه بسیار سودمند و مفید است. همچنین، این گیاه جز گیاهان سایه دوست است به همین دلیل در آپارتمان های کم نور به خوبی دوام می آورد.

نخل یوکا

نخل یوکا یک گیاه آپارتمانی زیبا و مقاوم است که در هر جای خانه می تواند زیباییش را به رخ بکشد. یوکا نسبت به شرایط نامساعد دما و نور مقاوم است. نخل یوکا هر چند یک سال گل های کرمی و زیبایی می دهد. گل یوکا به شکل زنگوله واژگون است.

در تابستان باید تعداد دفعات آبیاری گیاه زیاد باشد. اما در زمستان بهتر است بین دو آبیاری سطح خاک خشک باشد. خواص در مانی یوکا فوق العاده است.از این رو حضور آن در هر خانه ای باعث برقراری سلامت و شادابی می گردد.

پتوس مرمری

پتوس مرمری یک یاز پرفروشترین گلهای آپارتمانی رونده است. نگهداری پتوس مرمری یا پتوس ابلق بسیار آسان بوده و نیاز به مراقبت چندانی ندارد. پتوس مرمری بسیار سریع الرشد است و جز گیاهان سریع الرشد آپارتمانی و رونده محسوب می شوند. پتوس طلایی ماندگاری بالایی دارند و بسیار مقاوم هستند.

Marble Queen Devil's

آنتوریوم

گل آنتوریوم به دلیل گلهای زیبا، تنوع رنگی و ماندگاری که دارد جز پرطرفدارترین گلهای آپارتمانی است. ظاهر شیک و مدرن این گیاه باعث شده در طراحی دکوراسیون از آن بسیار استفاده شود. همچنین این گیاه بسیار کم توقع می باشد و به نور کمی نیاز دارد به همین دلیل در محیط داخل آپارتمان ماندگاری بالایی دارد. دمای بین 15 تا 28 درجه سانتی گراد مناسب ترین دما برای آنتوریوم عای است. در تابستان بهتر است گیاه دچار تنش خشکی نماند. خاک هایی با بافت سبک و زهکشی مناسب برای این گیاه مناسب است.

آنتوریوم

بگونیا خالدار

گل بگونیا خالدار به خاطر شکوفه های زیبا و برگ های خالدار شبیه به بال فرشته است. این گیاه دارای برگ های نامتقارن و بیضی شکل با لبه های دندانه دار است. این ویژگی ها باعث زیبایی بیشتر بگونیا شده است. بگونیا نیاز به آبیاری فراوان دارد اما باید توجه کرد که ماندآبی شدن گیاه باعث پوسیده شدن آن خواهد شد. همچنین سعی کنید از آب بدون کلر برای آبیاری بگونیا استفاده کنید.

گل مخصوص دستشویی

زیباترین گلهای آپارتمانی

هنگام صحبت در مورد زیباترین گلهای آپارتمانی، ممکن است به دلیل سلیقه شخصی متفاوت باشد. اما چند گل آپارتمانی که به طور کلی به عنوان زیبا شناخته شده‌اند عبارتند از:

 1. ارکیده (Orchid): گل ارکیده با رنگ‌ها و طرح‌های متنوع و زیبا، یکی از محبوب‌ترین گل‌های آپارتمانی است.
 2. گل سوسن (Peace Lily): گل سوسن با برگ‌های سبز شاخه‌های بلند و گل‌های سفید بزرگ، زیبایی طبیعی را به آپارتمان می‌آورد.
 3. گل آنتوریوم (Anthurium): گل آنتوریوم با برگ‌های درخشان و گل‌های قرمز، صورتی، سفید و سبز، یکی از جذاب‌ترین گل‌های آپارتمانی است.
 4. گل همیشه بهار (Kalanchoe): گل همیشه بهار با برگ‌های براق و گل‌هایی با رنگ‌های مختلف، از جمله قرمز، صورتی، زرد و سفید، زیبایی طبیعی را به آپارتمان می‌آورد.
 5. گل آویشن (Lavender): گل آویشن با بوی خوشبو و برگ‌های خاص و گل‌های بنفش، زیبایی طبیعی و آرامشی طبیعی را به آپارتمان می‌آورد.
 6. گل پیچک (Begonia): گل پیچک با گل‌هایی با رنگ‌های مختلف، از جمله قرمز، صورتی، سفید و نارنجی، زیبایی طبیعی و شادابی را به آپارتمان می‌آورد و به راحتی در شرایط نور کم و خشکی رشد می‌کند.
 7. گل بنفشه (Viola): گل بنفشه با گل‌های بزرگ و برگ‌هایی با رنگ سبز تیره و برنزی، زیبایی طبیعی را به آپارتمان می‌آورد.
 8. گل شمعدانی (Candlestick Plant): گل شمعدانی با شاخه‌های طولانی و برگ‌هایی با رنگ سبز تیره و گل‌هایی با رنگ صورتی و قرمز، زیبایی طبیعی و استوایی را به آپارتمان می‌آورد.
 9. گل بومادران (Matthiola): گل بومادران با گل‌هایی با رنگ‌های مختلف، از جمله بنفش، صورتی و سفید، زیبایی طبیعی و بوی خوشبویی را به آپارتمان می‌آورد.
 10. گل زنبق (Lily): گل زنبق با گل‌هایی با رنگ‌های مختلف، از جمله سفید، زرد و صورتی، زیبایی طبیعی و شکوفه‌های بلند را به آپارتمان می‌آورد.

نظر(7)

 1. شهاب

  با سلام
  آیا گل فیکوس الاستیکا و برگ عبایی نیز موجود دارید؟

  1. آوا صادق بیگی

   با سلام و احترام
   بله، جهت اطلاع از قیمت فیکوس الاستیکا کلیک کنید.

 2. سیامک

  برای محیط های اداری و کم نور چه گیاه آپارتمانی توصیه می کنید؟

  1. آوا صادق بیگی

   با سلام و احترام
   برای محیط های اداری که نور کمی دارند بهتر است از گیاهان سایه دوست استفاده نمایید. برای اطلاع از این گیاهان آپارتمانی می توانید قسمت گیاهان مناسب محیط های اداری را مشاهده کنید.

 3. MR Mahdi

  باسلام، پست جالبی درباره گیاهان پرفروش آپارتمانی گذاشته بودید از اینکه تجربه و دانش خودتان را با دیگران سهیم می شوید سپاسگزارم.

  1. آوا صادق بیگی

   ممنون از شما دوست و همراه عزیز شما می تونید تمام مطالب در حوزه گل و گیاه آپارتمانی را در بخش اطلاعات گیاهی مطالعه بفرمایید

 4. سحر

  به نطر من آنتوریوم از همه قشنگ تر هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما