• هیچ محصولی در سبد خرید نیست.
The cause of the blackening of the leaves of the Drasna Compact plant

علت سیاه شدن برگ گیاه دراسنا کامپکت مربوط به دو عامل مهم است: آبیاری بیش از حد و شوری خاک. البته این مشکل می‌تواند دلایل دیگری نیز داشته باشد؛ مانند وجود آفات، نور آفتاب و استفاده از کود زیاد.

علت سیاه شدن برگهای گل آناناسی

سیاه شدن نوک برگ‌های دراسنا یکی از مشکلات رایج این گیاه است. این عارضه به دو دلیل اتفاق می افتد. ممکن است بخاطر آبیاری زیاد یا شوری بیش از حد خاک باشد.

آبیاری بیش از حد

به دلیل آبیاری زیاد یا استفاده از آبی که حاوی املاح و کلر است به وجود می‌آید. برای رفع این مشکل، باید نوک برگ‌های سیاه‌شده را بریده و آبیاری را با آب بدون املاح انجام دهید.

همچنین، تغذیه بیش از حد گیاه نیز می‌تواند باعث سیاه شدن برگ‌ها شود. در این صورت، باید کوددهی را متوقف کنید. آبیاری بی از حد علت زرد شدن برگ آنتوریوم نیز می باشد.

شوری خاک

یکی از علت سیاه شدن برگ گیاه دراسنا کامپکت شوری خاک است. شوری خاک به دلیل استفاده زیاد از کود است. اگر متوجه شوری خاک گل شدید برای درمان از این راه استفاده کنید. بخش سیاه‌شده برگ را با یک قیچی تیز به گونه‌ای ببرید که تنها یک میلی‌متر از قسمت خشک‌شده باقی بماند.

سپس کمی آبلیمو به آب اضافه کرده و گیاه را آبیاری کنید تا شوری و املاح خاک کاهش یابد و خشکی نوک برگ‌ها بیشتر نشود. به جای آبلیمو می‌توانید از اسید هیومیک نیز استفاده کنید. نور زیاد و هوای گرم نیز از دیگر دلایل سوختگی نوک برگ‌ها محسوب می‌شوند.

علت سیاه شدن برگ گیاه دراسنا کامپکت

آلودگی به آفات

یکی دیگر از علل سیاه شدن برگ‌های دراسنا کامپکت، آفات مختلف است. شته‌ها، کنه‌های عنکبوتی و شپشک‌های آردآلود همگی آفات گیاهان آپارتمانی هستند که با تغذیه از شیره گیاهان و انتقال سموم، باعث سیاه شدن برگ‌ها می‌شوند.

شته‌ها

شته‌ها معمولاً در سطح زیرین برگ‌ها یافت می‌شوند و از آب گیاهان تغذیه می‌کنند. برای کنترل شته‌ها ابتدا برگ‌ها و ساقه‌های آلوده را هرس کرده و گیاه را با فشار آب بشویید.

همچنین می‌توانید در صورت لزوم از شته‌کش‌های شیمیایی استفاده کنید. از بین بردن شته گل رز با سرکه می تواند به شما در نابودی آفات کمک کند.

کنه‌های عنکبوتی

کنه‌های عنکبوتی آفات ریزی هستند که از شیره گیاهان تغذیه می‌کنند و بیشتر در شرایط گرم و خشک فعال می‌شوند. این آفات هنگام تغذیه سمومی ترشح می‌کنند که می‌تواند علت سیاه شدن برگ گیاه دراسنا کامپکت و حتی زرد و قهوه ای شدن آن شود.

شود.

برای از بین بردن کنه‌های عنکبوتی، گیاه را با آب اسپری کنید تا برخی از موجودات شسته شوند و تخم‌گذاری برای آن‌ها دشوارتر شود. سپس محلولی از آب و صابون درست کرده و برگ‌های گیاه را تمیز کنید. در نهایت، گیاه را با صابون حشره‌کش یا روغن چریش درمان کنید.

شپشک‌های آردآلود

شپشک‌های آردآلود نیز می‌توانند علت اصلی سیاه شدن برگ‌های دراسنا کامپکت باشند. این آفات اغلب در آب و هوای گرم و مرطوب رشد می‌کنند و به ساقه و برگ گیاهان حمله می‌برند.

اگر نشانه‌ای از شپشک‌های آردآلود در گیاه خود یافتید، آن‌ها را با دست یا پنبه آغشته به الکل جدا کنید. همچنین می‌توانید از صابون حشره‌کش یا روغن چریش برای از بین بردن آن‌ها استفاده کنید

نور بیش از حد خورشید

گیاهان دراسنا بومی مناطق گرمسیری هستند و در نور فیلتر شده خورشید رشد می‌کنند. به طور کلی، این گیاهان در نور غیرمستقیم بهتر رشد می‌کنند؛ بنابراین، نور بیش از حد می‌تواند علت سیاه شدن برگ‌های دراسنا کامپکت باشد.

البته، نور کم و سرمای زیاد محیط نیز می‌توانند منجر به بروز این مشکل شوند. بهترین راهکار در این شرایط، انتقال گیاه به مکانی با نور غیرمستقیم خورشید است. این راهکار می تواند درمان زرد شدن کاج مطبق نیز باشد.

علت سیاه شدن برگ گیاه دراسنا کامپکت

استفاده زیاد از کود

گیاهان دراسنا برای حفظ سلامت و رشد مناسب نیاز به کوددهی منظم دارند. با این حال، اگر بیش از حد کود داده شود یا گیاه آب کافی دریافت نکند، ممکن است ریشه‌ها دچار سوختگی شوند.

این وضعیت می‌تواند باعث قهوه‌ای یا سیاه شدن برگ‌ها شود. اگر فکر می‌کنید گیاه شما دچار سوختگی ناشی از کود شده است، بهترین راهکار این است که کوددهی را متوقف کرده و ریشه‌ها را با آب بشویید.

اگر شما علاقه مند به داشتن گیاه دراسنا هستید برای اطلاعات بیشتر و همچنین قیمت دراسنا کامپکت می توانید با ما در ارتباط باشید.

برای اطلاع از طرز نگهداری گل ارکیده در آپارتمان این مقاله را بخوانید.

علت زرد شدن برگ‌های دراسنا کامپکت

حال که با علت سیاه شدن برگ گیاه دراسنا کامپکت آشنا شدید؛ بهتر است دلیل زردی آن را نیز بدانید. زرد شدن برگ‌های دراسنا کامپکت، همراه با افتادگی و شل شدن گیاه، معمولاً به دلیل آبیاری بیش از حد است. دراسنا خاک مرطوب را دوست ندارد و طولانی مدت خیس بودن خاک می‌تواند باعث پوسیدگی ریشه و در نهایت مرگ گیاه شود.

زرد و قهوه‌ای شدن برگ‌ها اولین نشانه‌های این مشکل هستند. برای جلوگیری از پوسیدگی ریشه، فواصل آبیاری را افزایش دهید و زهکشی خاک و گلدان را بررسی کنید تا مطمئن شوید آب به راحتی خارج می‌شود.

علت سیاه شدن برگ گیاه دراسنا کامپکت

علت سوختگی نوک برگ دراسنا کامپکت و خشکی آن

بعد از یافتن علت سیاه شدن برگ گیاه دراسنا کامپکت، نوبت به آشنا شدن با علت های خشکی دراسنا می رسد. علت خشک شدن نوک برگ دراسنا و علت سوختن نوک برگ گل اناناسی معمولاً به دلیل کمبود رطوبت محیط است. هوای خشک و آبیاری کم باعث می‌شود نوک برگ‌های گیاه قهوه‌ای و سوخته شوند.

حال که علت خشک شدن گل آناناسی متوجه شدید بهتر از روش جلوگیری از آن را بدانید. برای جلوگیری از این مشکل، باید از روش‌های افزایش رطوبت مانند غبارپاشی و ساخت جزیره استفاده کنید.

تکثیر دراسنا کامپکت

یکی از روش‌های متداول برای تکثیر دراسنا، بریدن و خواباندن ساقه در بستر خاک است که تنها زمانی قابل اجراست که گیاه شما قد کشیده و ساقه داشته باشد. ساقه را به چند قسمت تقسیم کنید.

هر قسمت را به صورت افقی روی خاک قرار داده و آن را خوابانید. سپس ساقه‌ها را در محیطی مرطوب نگه دارید تا جوانه‌ها شکل بگیرند. اگر شما به دنبال علت گل ندادن ارکیده هستید، پس این مقاله برای شماست. آن را مطالعه کنید.

گل آناناسی شرایط نگهداری

 • آبیاری و رطوبت:
  • زمان آبیاری را زمانی انتخاب کنید که سطح خاک خشک شده باشد.
  • استفاده از آب جوشیده سرد شده مناسب است.
  • اجتناب از غبارپاشی بیش از حد و در تعداد کمتری.
 • نور:
  • گیاه دراسنا به سایه و نور کمتر علاقه دارد.
  • نوری فیلتر شده از پرده‌های نازک مفید است.
  • نور مهتابی مناسب است و باعث رشد بهتر گیاه می‌شود.
 • خاک و دما:

  • دمای اتاق (15-22 درجه سانتی‌گراد) برای گل مناسب است.
  • استفاده از خاک بنفشه آفریقایی توصیه می‌شود.
  • افزودن شن و ماسه به خاک برای بهبود زهکشی مفید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما