• هیچ محصولی در سبد خرید نیست.
orchid flower nadi

آیا بهترین زمان خرید گل ارکیده را می دانید؟ ارکیده گونه های مختلفی دارد. این گل با شکوفه های بزرگ و رنگ های جذاب به عنوان گیاهی زیبا و محبوب شناخته می شود. اگر قصد خرید گل ارکیده را دارید بهتر است با بهترین زمان خرید این گل آشنا شوید. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

خرید گل ارکیده ارزان

ارکیده نمادی از عشق و شکوه می باشد. گل ارکیده برای افرادی که به نگه داری گل و گیاه در خانه های آپارتمانی خود علاقه دارند انتخاب خوبی است. از ارکیده در سبد و دسته های گل نیز استفاده می شود.

به طور کلی بهترین زمان خرید گل ارکیده به گرم یا سرد بودن خانه و محل نگه داری ارکیده بستگی دارد. علاوه بر این گونه ای از ارکیده که قصد خرید آن را دارید نیز مهم است. نگه داری از انواع ارکیده را می توان به 3 گروه آب و هوایی ذیل تقسیم کرد:

ارکیده گرمسیری

معمولا این نوع از گل ارکیده مانند فالانوپسیس و واندا در دمای کمتر از 18 درجه سانتی گراد رشد و تکثیر خواهند شد.

ارکیده برای هوای گرم

این گونه شامل انسیدیوم و کاتلیا می باشد. این نوع از گل ارکیده در فصل تابستان باید در دمای حداکثر 25 تا 26 و در زمستان در دمای حداقل 13 درجه سانتی گراد نگه داری شود.

ارکیده برای هوای سرد

سیمبیدیوم و سیپریپدیوم از انواع گونه های ارکیده می باشند که در زمستان به حداقل 8 درجه سانتی گراد و در فصل تابستان به دمای 18 درجه سانتی گراد نیاز دارند.

بهترین زمان خرید گل ارکیده برای گل های ارکیده گرمسیری فصل تابستان و بهترین زمان خرید گل ارکیده سردسیری فصل زمستان می باشد.

بهترین زمان خرید گل ارکیده

چگونه از ارکیده نگه داری کنیم؟

فراهم کردن شرایط مناسب برای نگه داری از ارکیده به جهت افزایش طول عمر این گیاه اهمیت زیادی دارد. بهتر است برای سالم و شاداب ماندن گل ارکیده به نکات ذیل توجه داشته باشید.

آبیاری:

گل ارکیده نیاز به آبیاری زیادی ندارد. کافی است در فصل زمستان این گل را هفته ای یک بار و در تابستان هفته ای دو بار آبیاری کنید.

نور:

برای درخشان تر شدن گل ارکیده بنفش  باید آن را در مقابل پنجره ای که نور خورشید به آن می تابد قرار دهید. در حقیقت بهترین نور برای گل ارکیده نور غیر مستقیمی است که از پشت پنجره بتابد.

توجه داشته باشید اگر برگ ها به رنگ سبز روشن باشد گیاه از نور مناسبی برخوردار بوده و در صورتی که برگ های گیاه به رنگ سبز تیره شوند به معنای این است که ارکیده با کمبود نور مواجه شده است.

 رطوبت:

گل ارکیده رطوبت را دوست دارد. بهتر است رطوبت 40 تا 60 درصدی برای این گیاه فراهم نمایید. اگر در آب و هوایی خشک زندگی می کنید بهتر است روزانه با اسپری گل را غبارپاشی کنید.

دما:

بهترین دما برای نگه داری گیاه ارکیده 16 تا 24 درجه سانتی گراد است. به طور کلی گل ارکیده باید در دمایی معتدل نگه داری شود. از نگه داری گل ارکیده در دمای خیلی کم یا زیاد خودداری نمایید.

کوددهی:

بهتر است ارکیده را کوددهی کنید. می توانید به میزان یک چهارم از کود محلول در آب را در زمان آبیاری همراه با آب به گیاه بدهید.

قیمت گل ارکیده قرمز

ارکیده ی قرمز نمادی از صبر و خواستن است و هدیه ای مناسب برای کسی است که دوستش دارید.

گل ارکیده قرمز یکی از کمیاب ترین گونه های ارکیده است. این گل پیشنهاد بسیار خوبی برای نگه داری در آپارتمان و هدیه می باشد. توجه داشته باشید که اگر گلدان ارکیده قرمز با خزه پر شده است 2 هفته یکبار آن را آبیاری کنید. از دیگر شرایطی که برای نگه داری از گل ارکیده قرمز باید فراهم شود در ذیل آمده است:

نور: گل ارکیده قرمز برای رشد نیاز به نور دارد بهتر است آن را در پر نورترین محیط خانه قرار دهید. البته نور مستقیم برای گل ارکیده مناسب نیست.

رطوبت: بهتر است گل ارکیده قرمز را در محیطی معتدل و گرمسیری قرار دهید. در صورتی که ارکیده در گلدانی از خزه قرار دارد نیازی به غبارپاشی نیست.

دما: ارکیده قرمز باید در فصول مختلف همیشه در دمایی معتدل نگه داری شود. توجه داشته باشید که گرمای زیاد تابستان و سرما در فصل زمستان باعث نابودی گل ارکیده خواهد شد.

کود: ارکیده قرمز به کود نیازی ندارد. می توانید از خاک مخصوص گل ارکیده که خاک نرم با زهکشی بالا است برای نگه داری این گل استفاده نمایید.

بهترین زمان خرید گل ارکیده

قیمت گل ارکیده شاپرکی

ارکیده شاپرکی (Moth orchids) که با نام های دیگری مانند ارکیده پروانه ای یا ارکیده فالانوپسیس نیز شناخته می شود یکی دیگر از گونه های ارکیده است. این گیاه بسیار زیبا و محبوب می باشد. نگه داری از این گل بسیار ساده است.

گل های این گیاه در حدود 6 ماه کاملا درخشان باقی مانده و اندازه ای با قطر 5 تا 12 سانتی متر دارد. همچنین رنگ گل های این گیاه متنوع است و به رنگ های ارغوانی، صورتی، سفید، صورتی، زرد و… دیده می شود. این گیاه سایه را دوست دارد و بهتر است در شرایط گرم و مرطوب نگه داری شود.

شرایط نگهداری گل ارکیده شاپرکی

از جمله شرایطی که برای نگه داری گل ارکیده فالانوپسیس باید رعایت شود در ذیل آورده شده است:

نور: همانطور که اشاره شد ارکیده شاپرکی سایه را دوست دارد. بهتر است این گیاه را در محیطی قرار دهید که نه خیلی تاریک و نه در معرض نور مستقیم خورشید باشد.

آبیاری: بهترین زمان آبیاری ارکیده شاپرکی 7 تا 10 روز یک بار می باشد. البته در زمستان با توجه به روشن بودن دستگاه های گرمایشی بهتر است آبیاری بیش تر صورت بگیرد.

دما: مناسب ترین دما برای ارکیده پروانه ای دمای بین 12 تا 28 درجه سانتی گراد است به همین دلیل نگه داری این گونه از ارکیده در داخل خانه بسیار ساده است. با توجه به زیبایی ارکیده قیمت گل ارکیده فالانوپسیس مقرون به صرفه می باشد.

گل های این گیاه در حدود 6 ماه کاملا درخشان باقی مانده و اندازه ای با قطر 5 تا 12 سانتی متر دارد. همچنین رنگ گل های این گیاه متنوع است و به رنگ های ارغوانی، صورتی، سفید، صورتی، زرد و… دیده می شود. این گیاه سایه را دوست دارد و بهتر است در شرایط گرم و مرطوب نگه داری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما