• هیچ محصولی در سبد خرید نیست.
The cause of Benjamin’s plant drying up

بنجامین گیاه پرطرفدار و بسیار حساسی است که خیلی از ما در خانه هایمان داریم اما خیلی با روش نگهداری آن آشنا نیستیم و در نتیجه کم پیش می آید تا یک بنجامین پر برگ، سرحال و شاداب داشته باشیم. بنجامین از خانواده گیاه انجیر (موراسه) هست که به دلیل مقاومت کم و حساسیت زیاد روی فیکوس بنجامین پیوند میزنند تا مقاومتر شود. گیاه بنجامین در تسویه و بهبود کیفیت هوای منزل از گیاهان تاثیر گذار است. بنجامین یک گیاه گرمسیری که به جنوب شرق آسیا تعلق دارد .

بنجامین یک گیاه محبوبی است که هفته های اول بسیار سرحال اما پس از ساکن ماندن در محل نشاط خود را از دست داده و برگ های آن خشک شده می ریزند. برای حل این مشکل ابتدا باید این گیاه زیبا را به خوبی بشناسیم و سپس دلایل ریزش برگ گیاه بنجامین را بررسی کنیم و راه حل مناسب احیای گیاه را بدست آوریم.

نیازهای گیاه بنجامین

از نیازهای اساسی گیاه بنجامین نور و رطوبت به اندازه کافی می باشد. گیاه بنجامین نیاز به نور مستقیم آفتاب دارد و برگ های آن رطوبت را دوست دارند اما گاهی شدت نامناسب هر یک از این نیازها و یا دلایل دیگر باعث خشک شدن گیاه بنامین میشود که در زیر بررسی میکنیم.

علت خشک شدن گیاه بنجامین

1_ نور

محل قرارگیری گیاه بنجامین باید دارای نور کافی باشد یا بهتر آنکه در ساعات صبح و بعداز ظهر که شدت آفتاب ملایم است بسیار برای گیاه بنجامین مناسب است ولی هنگام ظهر که شدت آفتاب بیشتر است برای گیاه بنجامین مناسب نیست . از راهکارهای مهم برای جلوگیری از خشک شدن بنجامین تنظیم نور ناسب آن است چون این گیاه به شدت حساس است.

علت خشک شدن گیاه بنجامین

2_آبیاری

با توجه به اینکه گیاه بنجامین یک گیاه حساس است چیزی که در آبیاری آن اهمیت دارد میزان کم یا زیاد آبیاری آن نیست بلکه نظم در زمان های آبیاری است .

3_ دمای محیط

مناسب ترین و بهترین دمای محیط برای گیاه بنجامین با توجه به حساس بودن آن حدود 15 درجه سانتی گراد است، سعی کنید بیشتر یا کمتر نباشد.

4_ میزان رطوبت

رطوبت برای گیاه بنجامین بسیار مهم است زیرا اگر رطوبت کافی و مناسب نباشد گیاه نجامین برگهای خود را از دست می دهد. بهترین میزان رطوبت برای این گیاه بین 50 تا 70 درصد است تا یک بنجامین شاداب با برگ های سبز داشته باشد.

علت خشک شدن گیاه بنجامین

5_ لایه های خاک

گیاه بنجامین سرعت رشد متوسطی دارد و نیاز به تعویض گلدان تا سال ها ندارد . اما اگر اندازه گلدان بنجامین کوچک باشد  و یا خاک این گیاه برای تامین مواد معدنی مورد نیاز مناسب نباشد ریشه های گیاه تحت فشار قرار میگیرند و برگ های بنجامین  حالت مریض و یا خیلی ریز به خود می گیرند. در نهایت شروع به خشک شدن و ریزش میکنند که نشان می دهد خاک یا ندازه گلدان گیاه بنجامین باید تعویض گردد.

 6_ هرس کردن

زمانی که مشاهده کردین گیاه بنجامین در حال خشک شدن است و برگ های آن شروع به ریزش می کند می توان با هرس کردن شاخ و برگ های اضافی فرصت و بازیابی مجدد را به گیاه بدهید.

7_تغییر مکان

گاهی اوقات دلیل خشک شدن گیاه بنجامین قرار گیری د رمجاورت سرما و یا دادن آب سرد به آن می باشد که می تواند با تغییر مکان آن و قرار دادن گیاه بنجامین در محیط با نور و دمای مناسب به احیای آن کمک کنید.

علت خشک شدن گیاه بنجامین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما