• هیچ محصولی در سبد خرید نیست.
خواص گل بامبو

آیا می دانید خواص گل بامبو چیست؟ چرا تعداد گل بامبو باید فرد باشد؟ آیا نگه داری گل بامبو باعث خوش شانسی می شود؟ اگر می خواهید پاسخ این سوالات را بدانید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

گل بامبو نشانه چیست؟

بامبو (Bamboo) از گیاهان بومی آسیا است. این گیاه با توجه به ارتفاع بلندی که دارد به عنوان درخت در نظر گرفته نمی شود. بلکه بامبو از خانواده ی گراس، علوفه، گندمیان و به طور کلی متعلق به گروه گیاهان علفی است. بامبو را به عنوان بلندترین علف دنیا می شناسند.

به طور کلی هر گیاه با توجه به شکل ظاهری اش دارای نماد خاصی است. از آن جایی که چوب بامبو استوار و محکم است یکی از نشانه های بامبو قدرت و استواری می باشد. علاوه بر این در آسیا گل بامبو را به عنوان نماد خوش شانسی و ثروت می شناسند. گروهی دیگر از افراد بامبو را نماد سلامتی نیز می دانند.

گل بامبو نشانه چیست؟

بامبو (Bamboo) از گیاهان بومی آسیا است. این گیاه با توجه به ارتفاع بلندی که دارد به عنوان درخت در نظر گرفته نمی شود. بلکه بامبو از خانواده ی گراس، علوفه، گندمیان و به طور کلی متعلق به گروه گیاهان علفی است. بامبو را به عنوان بلندترین علف دنیا می شناسند.

به طور کلی هر گیاه با توجه به شکل ظاهری اش دارای نماد خاصی است. از آن جایی که چوب بامبو استوار و محکم است یکی از نشانه های بامبو قدرت و استواری می باشد. علاوه بر این در آسیا بامبو را به عنوان نماد خوش شانسی و ثروت می شناسند. گروهی دیگر از افراد بامبو را نماد سلامتی نیز می دانند.

انواع گل بامبو

بامبو دارای انواع مختلفی به شرح ذیل می باشد:

بامبو برگ سبز: برگ های این بامبو سبز تیره بوده و ارتفاع ساقه نیز به 80 تا 120 سانتی متر می رسد.

بامبو جوانه: به دلیل اینکه برگ های این بامبو از جوانه ی کنار ساقه شروع به رویش می کند به آن بامبو جوانه گفته می شود. رنگ برگ های بامبو جوانه سبز و طول ساقه های  آن نیز بین 50 تا 120 سانتی متر است.

بامبو طلایی: رنگ برگ های این بامبو سبز روشن است و بر روی آن رگه هایی به رنگ سبز تیره دیده می شود.

بامبو ابلق: این نوع از بامبو دارای برگ هایی به رنگ سبز تیره و روشن می باشد.

خواص گل بامبو برای سلامتی

به دلیل دارا بودن خواص درمانی گل بامبو از زمان های گذشته از این گیاه به جهت درمان بسیاری از امراض استفاده می کردند.

خواص گل بامبو برای درمان مشکلات معده

برگ های بامبو برای درمان سوء هاضمه و مشکلات گوارشی مفید است. بامبو به دلیل دارا بودن خاصیت آنتی اسپاسمودیک در درمان اسپاسم های روده و معده موثر خواهد بود.

خواص گل بامبو برای درمان اختلالات قاعدگی

از دیگر خواص بامبو می توان به تنظیم قاعدگی اشاره کرد.

خواص گل بامبو در درمان زخم

بامبو با تقویت سیستم گردش خون سبب التیام و بهبود زخم ها خواهد شد.

خواص گل بامبو در درمان کرم های روده

از دیگر خواص بامبو می توان به خاصیت میکروب کشی آن اشاره کرد. به همین دلیل جوشانده ی برگ بامبو در درمان کرم و انگل های روده ای بسیار موثر است.

خواص گل بامبو برای درمان مشکلات ریوی

بامبو برای افرادی که به آسم مبتلا هستند بسیار مفید است. بامبو می تواند گرفتگی نایژه ها و تنگی نفس را درمان کند.

علاوه بر این جوانه ی بامبو به دلیل دارا بودن خواص آنتی اکسیدانی بالا به جهت تقویت سیستم ایمنی بدن و جلوگیری از سرطان مفید می باشد.

گل بامبو و شانس

به اعتقاد بسیاری از افراد نگه داری بامبو در خانه سبب خوش شانسی می شود. اما چرا تعداد گل بامبو باید فرد باشد؟ برای اینکه نگه داری بامبو در خانه باعث خوش شانسی شود عده ای معتقدند که تعداد آن ها باید فرد باشد در غیر این صورت باعث بدشانسی خواهد شد.

نگه داری گل بامبو

از جمله نکاتی که برای نگه داری گل بامبو طبیعی باید به آن توجه کنید در ذیل آمده است:

نور: برگ های بامبو در نور مستقیم زرد می شود به همین دلیل بهتر است گیاه بامبو را در معرض نور مستقیم قرار ندهید.

آبیاری: لازم است آب بامبو را هر دو هفته یکبار عوض کنید. بهترین آب برای گیاه بامبو آب های معدنی یا تصفیه شده می باشد.

دما: بهترین دما برای نگه داری بامبو دمای بیش از 15 درجه ی سانتی گراد است.

اهنگ برای گل بامبو

افراد بسیاری اعتقاد دارند که پخش موسیقی باعث رشد و نمو بیش تر گیاهان می شود گل بامبو نیز از این قاعده مستثنی نیست و بسیاری از افراد برای رشد بهتر این گیاه از اهنگ برای گل بامبو استفاده می کنند.

تعداد گل بامبو در فنگ شویی

شاید برایتان جالب باشد بدانید تعداد گل بامبو در فنگ شویی مهم است. به طور کلی نگه داری هر تعداد از بامبو نماد خاصی در فنگ شویی دارد که در ادامه به آن پرداخته ایم.

1 شاخه گل بامبو: نگه داری یک عدد ساقه بامبو نشانی از رشد و ترقی خواهد بود. معمولا برای کسب و کارهای نوپا یک عدد گل بامبو به عنوان موفقیت در امور کاری هدیه داده می شود.

2 شاخه گل بامبو: در فنگ شویی 2 شاخه گل بامبو به معنای دو برابر شدن شانس است. همچنین 2 شاخه بامبو نشان دهنده ی بهبود روابط و خوشبختی می باشد و افراد در چین برای ابراز علاقه ی خود 2 شاخه گل بامبو به کسی که دوست دارند هدیه می دهند.

3 شاخه گل بامبو: معمولا بیش تر افراد 3 شاخه بامبو نگه داری می کنند. به اعتقاد علم فنگ شویی نگه داری 3 شاخه بامبو ترکیبی از شادی، شانس و ثروت را به ارمغان می آورد.

4 شاخه گل بامبو: نگه داری یا هدیه دادن 4 شاخه بامبو در چین اصلا رایج نیست. چرا که بسیاری از افراد اعتقاد دارند عدد 4 در گیاه بامبو مرگ را به همراه می آورد. به همین دلیل هدیه دادن این تعداد بامبو بسیار زشت تلقی می شود.

5 شاخه گل بامبو: عدد 5 در این گیاه به معنای شغل سالم، ثروت، درآمد خوب و به طور کلی ثروت مادی و معنوی می باشد.

6 شاخه گل بامبو: 6 ساقه از این گیاه به معنای خوشبختی، رفاه و رسیدن به ثروت است.

7 شاخه گل بامبو: اگر هدف شما از نگه داری بامبو سلامتی است حتما 7 ساقه از آن را خریداری کنید. چرا که بر طبق علم فنگ شویی نگه داری 7 ساقه ی بامبو سلامتی را به ارمغان خواهد آورد.

8 شاخه گل بامبو: از آن جایی که عدد 8 در فرهنگ چین به معنای رشد و پیشرفت است نگه داری 8 ساقه بامبو نیز باعث ترقی خواهد شد.

9 شاخه گل بامبو: نگه داری 9 عدد ساقه ی بامبو نیز به اعتقاد افراد چین سبب برکت و شانس می شود.

10 شاخه گل بامبو: هدیه دادن 10 عدد از شاخه ی این گیاه به شخصی به معنای این است که آرزو می کنید آن فرد به هر چه دوست دارد برسد در حقیقت 10 شاخه گل بامبو شادی و رضایت را به ارمغان خواهد آورد.

21 شاخه گل بامبو: عدد 21 برای نگه داری بامبو نشانی از قدرت و رسیدن به خواسته های بزرگ می باشد. هدیه دادن این تعداد به معنای ثروت، سلامتی و آرزوهای خوب است.

قیمت بامبو

علت بستن روبان قرمز به بامبو چیست؟

برای اینکه بامبو 5 عنصر شود رایج است که برخی از افراد به آن روبان قرمز می بندند.

گیاه بامبو خود نمادی از عنصر چوب است و آب نیز لازمه ی رشد هر گیاه می باشد. نگه داری آن در خاک نیز نشانی از عنصر خاک و بستن روبان قرمز هم به عنوان عنصر آتش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما