• هیچ محصولی در سبد خرید نیست.
led-tablets-for-plants

یکی از مشکلات گیاهان آپارتمانی کمبود مواد غذایی و معدنی لازم است که باعث کاهش رشد آنان خواهد شد. از این رو می توانید در خانه  از قرص ال دی برای گیاهان تان استفاده کنید.قرص ال دی و برخی از قرص ها که در خانه هر کسی موجود می باشد می تواند باعث تقویت و رشد بیشتر گیاه شود.

استفاده از قرص LD برای گیاهان آپارتمانی

طبق تجربه به دست آمد قرص ال دی یا همان قرص ضدبارداری برای تقویت و رشد گیاهان بسیار اثرگذار می باشد. قرص ال دی حاوی هورمون های استروژن و پروژسترون می باشد. همان طور که مشخص است هورمون نیز یکی از مهم ترین عوامل رشد گیاه می باشد. بنابراین با چند بار مصرف قرص ضدبارداری متوجه رشد گیاه آپارتمانی خود خواهید شد.

نحوه مصرف قرص ال دی برای رشد گیاهان آپارتمانی

جهت مصرف قرص ال دی برای گیاهان آپارتمانی خود باید 1 یا 2 عدد قرص ال دی را در 1.5 لیتر آب حل کنید. سپس محلول آماده شده را به گلدان های خود بدهید. سعی کنید جهت تقویت گل هایتان هر دو الی سه ماه یکبار این محلول را به گل های خود بدهید تا تاثیر آن را شاهد باشید.

قرص ال دی برای بامبو

باید توجه کرد که گیاه بامبو یک گیاه بسیار حساسی است. این گیاه نباید در معرض مستقیم نور قرار بگیرد. برای رشد بهتر این گیاه بهتر است مکان مناسب در خانه را پیدا کنید و گیاه را زیاد جابجا نکنید تا دچار استرس نشود. برای تعویض آب نیز حتما 24 ساعت آب لوله کشی را در هوای آزاد قرار دهید تا کلر آن برود.

 در صورت مشاهده خشک شدن برگ های بامبو احتمال دارد جای مناسبی قرار نداشته باشد. محل گیاه نیز زیاد گرم و سرد نباشد. جهت رشد بهتر بامبو می توانید طبق دستور عمل بالا به آب گیاه بامبو قرص ال دی اضافه کنید.

قرص ال دی برای سانسوریا خوب است ؟

قرص ال دی برای رشد گیاهان آپارتمانی مناسب است اما باید طبق دستور پیش روید. شما می توانید از از قرص ال دی برای بامبو، سانسوریا و کاکتوس استفاده کنید. همچنین قرص ال دی برای دیفن باخیا نیز تاثیر خوبی دارد. دقت جهت تکثیر و ریشه دهی سانسوریا که در آب قرار دارد از قرص آهن استفاده نشود.

آهن برای گیاهان آپارتمانی

عنصر آهن یکی از مهمترین عناصری است که گیاه برای رشد به آن احتیاج دارد. در صورت گیاه شما دچار کمبود آهن باشد؛ سلولهای برگ قادر نخواهند بود کلروفیل به اندازه کافی بسازند و ظاهر برگ رنگ پریده خواهید شد. این رنگ پریدگی ابتدا در میان رگبرگ ها و سپس در تمام سطح گیاه ظاهر خواهد شد. بعد از مدتی نیز اگر این کمبود جبران نشود گیاه از دست خواهد رفت.

البته توجه داشته باشید که هر زردی نشان دهنده کمبود آهن نیست. بلکه ممکن است این زردی به دلیل عواملی دیگری همچون کمبود گوگرد، ازت، منیزیم، شوری خاک، کمبود نور و یا غلظت بالای فسفر در خاک باشد. در صورت مشکل می توانید در بخش نظرات همین مقاله مشکل گیاه خود را مطرح کنید تا علت و رفع مشکل را به شما راهنمایی کنیم.

نحوه استفاده از قرص آهن برای گیاهان آپارتمانی

یکی از قرص هایی که در هر خانه وجود دارد قرص آهن است. جهت استفاده ز قرص آهن برای گیاهان آپارتمانی خود می توانید 1 الی 2 عدد قرص آهن را در 1.5 لیتر آب حل نمایید و به گلدان هایتان بدهید. می توانید از این محلول هر دو یا هر سه ماه یک بار جهت تقویت گیاهانتان استفاده نمایید.

یک راه دیگر استفاده از قرص آهن به این صورت است که می توانید از چای کیسه ای استفاده کنید. جهت انجام این کار محتویات چای کیسه ای را با قرص آهن له شده مخلو کنید و سپس مقداری آب به آن اضافه کنید تا به خوبی این دو ترکیب با هم مخلوط شود. سپس ترکیب به دست آمده را به خاک گلدانتان اضافه کنید.

بهتر است از قرص هایی که جهت تقویت گیاه استفاده می کنید در فصل و مراحل رشد گیاه باشد تا تاثیر خود را نشان دهد.

قرص آسپرین برای گیاه

ماده اصلی قرص آسپرین از گیاه تهیه شده است. گیاه در مواقعی که دچار تنش خشکی، استرس، کمبود موادغذایی یا بیماری می شود به صورت طبیعی ماده ای به نام اسید سالیسیلیک از خود تولید می کند تا در مقابل این تنش مقاومت نشان دهد. لذا داشمندان از این هورمون در قالب قرص آسپرین برای رفع درد و التهاب استفاده می شود. بنابراین شما نیز می توانید از این قرص که تا حدودی منشا گیاهی دارد جهت رفع تنش های گیاهی استفاده نمایید.

نحوه استفاده از قرص آسپرین برای گیاه

1 عدد قرص آسپرین را در 1 یک لیتر آب حل نمایید. سپس محلول به دست آمده را به صورت ماهانه به گیاه خود بدهید تا گل هایتان تقویت شود. البته مراقب میزان استفاده از آسپرین باشید چرا که در صورت مصرف بیش از اندازه از اسپرین ممکن است در برگ های گیاه لکه های قهوه ای ظاهر شود.

به دلیل متفاوت بدون میزان دز آسپرین در قرص ها بهتر است ابتدا از محلول آسپرین برای یک گیاه یا برگ (به صورت اسپری) استفاده نمایید و تست نمایید. در صورتی که پس از گذشت یک الی دو روز زردی یا رنگ پریدگی در گیاه صورت نگیرد می توانید با آسودگی خاطر از محلول اسپرین استفاده نمایید.

همچنین گفته می شود قرص آسپرین بر روی ماندگاری گل های شاخه بریده نیز بسیار مناسب و موثر است. می توانید در گلدان آب گلهای شاخه بریده خود مثل ارکیده، نرگس، رز، مریم و … قرص آسپرین قرار دهید تا طول عمر و ماندگاری گل هایتان بیشتر شود.

برخی از کارشناسان بر این باورند آب سبزی شسته شده نیز برای گیاهان آپارتمانی مناسب است و سرشار از مواد معدنی لازم برای گیاهان است.

چه قرص هایی برای رشد گیاه مناسب است؟

به صورت کلی قرص های برای سیستم بدن انسان طراحی شده است نه گیاهان. از این رو ممکن تاثیر عکس و منفی بر روی گیاه بگذارد. لذا از میان و بر اساس تجربه تنها سه قرص ال دی، اسپرین و آهن برای تقویت بیشتر گیاه معرفی و توصیه می شود. البته در مصرف این قرص ها زیاده روی نکنید چرا که ممکن است باعث سوختگی گیاه شود.

نظر(4)

 1. نازنین

  سلام آیا قرص ال دی برای گل کاج مطبق هم مناسب است؟ آیا می تونم از قرص ال دی برای رشد کاج مطبق استفاده کنم؟

  1. آوا صادق بیگی

   با سلام
   دوست گرامی از آنجا که قرص ال دی یک قرص هورمونی است می توان گفت باعث تحریک رشد اکثر گیاهان به خصوص در فصل رویشی آنان می شود. به همین ترتیب می توان گفت قرص ال دی برای کاج مطبق هم می تواند موثر باشد.

 2. MR Mahdi

  سلام خدمت نویسندگان و بازدیدکنندگان گرامی، مطالب شما مفید و آموزنده بود امیدوارم همیشه موفق باشید.

  1. آوا صادق بیگی

   ممنون از نظر و همراهی تون دوست عزیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما