• هیچ محصولی در سبد خرید نیست.
aglaonema snow white

آگلونما ابلق یا همان آگلونما کاهویی، آلودگی و مواد شیمیایی موجود در هوا را جذب می کنند. آگلونما جز گیاهانی است که از طرف ناسا به عنوان تولید کننده اکسیژن معرفی شده است. انواع اگلونما بسته به رنگ متنوع می باشد. مثلا سفید سبز، صورتی، آگلونما قرمز و … نگهداری از آگلونما بسیار ساده می باشد.

شرایط نگهداری آگلونما

شرایط نگهداری آگلونما بسیار آسان می باشد. این گیاه در برابر گرما و خشکی مقاومت بالایی دارد. به همین دلیل یکی از پرطرفدارترین و جز پرفروش ترین گیاهان آپارتمانی است. از طرفی چون گیاه آپارتمانی آگلونما باعث تصفیه هوا می شود در اتاق خواب بسیار مناسب است و باعث یک خواب راحت می شود.

نور آگلونما

آگلونما سبز یا ابلق در محیط سایه نیز توانایی رشد دارد. اما انواع آگلونما که به رنگ های دیگر می باشند نیاز به نور بیشتری دارند. اما دقت کنید که این گیاهان را در معرض مستقیم نور خورشید قرار ندهید.

آبیاری آگلونما

جهت آبیاری آگلونما باید بررسی کنید که سطح خاک آن خشک است یا خیر. اگر تا عمق 2 سانتی متری سطح خاک خشک باشد آنگاه نیاز به آبیاری می باشد.

دمای مناسب آگلونما

دمای مناسب برای رشد آگلونما دمای مناسب بین 18 الی 25 درجه سانتی گراد است. این گیاه نسبت به سرما حساس می باشد و سرما بیش از حد ممکن است باعث نابودی گیاه شود. بنابراین از قرار دادن گیاه در معرض وسایل سرمایشی و گرمایشی خودداری کنید.

خاک گیاه آگلونما

خاک گل آگلونما کاهویی باید زهکش بالایی داشته باشد. ترکیب خاک آگلونما سبک بوده و مخلوطی از خاک برگ، پیت، ماسه، خاک باغچه یا خاک توصیه می شود.

نکات نگهداری آگلونما

  • توصیه می شود جهت جلوگیری از افتادگی برگ های آگلونما آن را با نخ ببندید تا در طول هفته به مدت 3 روز آن را روزنامه پیچی کنید تا از افتادگی برگ آگلونما جلوگیری شود.
  • هر جوانه ای از گیاه آگلونما کاهویی که از خاک خارج می شود و دارای تعدادی ریشه است را می تواند به عنوان گیاه جدید در گلدان دیگری بکارید.
  • غبارپاشی و مرطوب نمودن هوا در تابستان به شادابی گیاه آگلونما کمک می کند. اما دقت نمایید که این عما را در مقابل آفتاب انجام دهید. چرا که قطرات آب در مقابل نور خورشید همچون ذره بین عمل کرده و باعث سوختگی برگ های گیاه خواهند شد.

سوالات متداول

پس از خرید آگلونما برگهای آن زرد و قهوه ای می شود؟

به احتمال بالا علت قهوه ای شدن یا زرد شدن برگهای آگلونما پس از خرید، شوک جابه جایی است. البته شوک جابه جایی کاملا طبیعی است و تقریبا اغلب گیاهان در اثر شوک چند تا از برگ های خود را از دست خواهد داد. بنابراین برگ های آسیب دیده را از گیاه جدا کنید. اگر همچنان گیاهتان مشکل داشت آنگاه میزان آب و نوردهی به آن را نیز بررسی و تنظیم نمایید.

علت لکه های قهوه ای روی برگ آگلونما

علت قهوه ای شدن برگ آگلونما می تواند تابش مستقیم نور خورشید بر روی برگهای گیاه باشد. البته عواملی همچون وجودآفت، آلودگی بیش از اندازه محیط نیز می تواند باعث این عامل باشد. بنابراین باید ابتدا عامل را شناسایی کنید سپس اقدام به برطرف کردن آن برآیید.

علت زرد شدن برگ های آگلونما

اگر برگ های پاینی آگلونما زرد شده است نگران نباشید این مساله به دلیل رشد گیاه طبیعی است و برگ های جدید ظاهر می شوند و برگهای پیرتر به مرور زمان زرد خواهند شد. اما علت اصلی زرد شدن برگ های آگلونما می تواند خشکی زیاد و عدم آبیاری به موقع می باشد که سریعا باید رفع گردد.

ریز و کوچک ماندن برگ های جدید آگلونما

علت آن تاریکی بیش از حد محل نگهداری آگلونما است کهبهتر است در این صورت گیاه را به محیط پرنورتر منتقل نمایید و با تغذیه مصنوعی باعث بهبود گیاه شوید.

معرفی انواع آگلونما

آگلونما سفید

اگلونما سفید جز یکی از زیباترین گیاهان آپارتمانی است که بر روی برگ های آن پر است از لکه های سفید رنگ. آگلونما سفید برای شادابی و ماندگاری به نور بیشتری نیاز دارد.

آگلونما بلک

آگلونما بلک به دلیل رنگ تیره ای که دارد به نور کمتری نیز نیاز دارد. از این رو یکی از مقاوم ترین انواع اگلونما به شمار می رود.

آگلونما صورتی

آگلونما صورتی دارای مدل های متنوعی مانند: آگلونما قرمز، آگلونما لب ماتیکی، سوزی و … است. آگلونما صورتی به دلیل رنگ خاصی که دارد زیبا و چشم نواز است. این گونه از آگلونما به دلیل رنگی بودن به نور بیشتری احتیاج دارند.

انواع دیگر آگلونما می توان به آگلونما کاتلاس، آگلونما سیلور کوئین، آگلونما پیکتم ولوت، آگلونما بی جی فریمن و …اشاره نمود.

تکثیر آگلونما

تکثیر این گیاه در تابستان و از طریق 4 روش زیر صورت می‌گیرد :

  • کاشت بذر گیاه آگلونما
  • قلمه زدن گل آگلونما
  • تکثیر آگلونما در آب
  • تکثیر آگلونما از طریق تقسیم بوته ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما