• هیچ محصولی در سبد خرید نیست.
فواید کاکتوس برای امواج

فواید کاکتوس برای امواج چیست؟ آیا کاکتوس انرژی منفی دارد؟ تاثیر کاکتوس بر امواج وای فای چیست؟ فواید کاکتوس در خانه چیست؟ اگر می خواهید پاسخ این سوالات را بدانید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

خواص کاکتوس در خانه

استفاده از گل و گیاهان مختلف در خانه فواید فراوانی دارد. نگهداری کاکتوس نیز دارای خواص زیادی است که در ادامه به آن ها از جمله فواید کاکتوس برای امواج خواهیم پرداخت.

  • کاکتوس و تصفیه هوا

کاکتوس شبیه به یک دستگاه فیلتر هوا عمل می کند. این گیاه می تواند تمامی سموم موجود در هوا را که بر اثر عوامل مختلفی ایجاد شده اند کاهش داده یا از بین ببرد. به همین دلیل نگه داری کاکتوس در خانه در تصفیه کردن هوا بسیار موثر می باشد.

فواید کاکتوس برای امواج
  • کاکتوس و تنفس بهتر

یکی از فواید نگه داری گیاه در خانه آزاد سازی اکسیژن می باشد. نگه داری کاکتوس نیز به تولید اکسیژن در خانه کمک می کند. یکی از مزایای کاکتوس نسبت به دیگر گیاهان این است که بسیاری از گیاهان اکسیژن سازی را در طول شب متوقف می کنند.

اما کاکتوس ها و ساکولنت ها در طول شب نیز به آزاد سازی اکسیژن ادامه خواهند داد. به همین دلیل قرار دادن کاکتوس در اتاق خواب بسیار مفید می باشد.

  • کاکتوس و افسردگی

نگاه کردن به گیاهان می تواند تا حد قابل توجهی افسردگی را از فرد دور کند. کاکتوس ها نیز از این قاعده مستثنی نبوده و نگه داری آن ها می تواند تا 58 درصد افسردگی را درمان کند.

  • کاکتوس و استرس

از دیگر خواص کاکتوس در خانه، کاهش استرس و اضطراب می باشد. گیاهان مختلف از جمله گیاه کاکتوس می توانند تا 37 درصد اضطراب و استرس را کاهش دهند.

  • کاکتوس و خواص ضد پیری

از آن جایی که سبک زندگی شهری سبب افزایش آلودگی و خشکی هوا می شود. نگه داری کاکتوس در خانه به دلیل تولید اکسیژن باعث افزایش رطوبت هوا شده و به شادابی پوست نیز کمک خواهد کرد.

فواید کاکتوس برای امواج
  • کاکتوس و نگه داری آسان

برای آن دسته از افرادی که به گل و گیاهان علاقه داشته و دوست دارند در محل کار یا زندگی خود گیاه نگه داری کنند کاکتوس بهترین گزینه است. از آن جایی که کاکتوس نیاز به مراقبت خاصی ندارد نگه داری آن نسبت به دیگر گیاهان بسیار ساده تر می باشد. از جمله شرایطی که لازم است برای مراقبت و رشد کاکتوس فراهم شود می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

دما: دمای مطلوب برای نگه داری کاکتوس در حدود 15 تا 35 درجه می باشد. می توان گفت دمای خانه برای کاکتوس بسیار مناسب است.

آبیاری کاکتوس: کاکتوس ها به دلیل دارا بودن سیستم ذخیره ی آبی به آبیاری خیلی کمی نیاز دارند. کاکتوس را باید در فصل زمستان و پاییز هر دو یا سه هفته یک بار و در فصل بهار و تابستان هر 7 تا 10 روز یک بار آبیاری کرد.

خاک: می توان از ماسه یا خاک های آماده کاکتوس که در گلفروشی ها به فروش می رسد برای کاکتوس استفاده کرد.

نور: نور کاکتوس را می توان با قرار دادن آن در کنار پنجره به سادگی تامین کرد.

تکثیر: از دیگر فاکتورهایی که نشان دهنده ی نگه داری آسان کاکتوس در خانه می باشد می توان به تکثیر آن اشاره کرد. به طور کلی قلمه زدن کاکتوس کار بسیار ساده ای می باشد. می توان از طریق کاشت بذر کاکتوس، این گیاه زیبا را تکثیر کرد.

فواید کاکتوس برای امواج

کاکتوس و طول عمر بالا

کاکتوس از گروه گیاهانی است که طول عمر بسیار بالایی دارد. گونه های مختلف کاکتوس حتی کوچک ترین آن ها نیز دوام بالایی دارند. این در حالی است که مراقبت از آن ها نیز بسیار ساده می باشد.

فواید کاکتوس برای امواج

همان طور که می دانید بسیاری از لوازم الکتریکی از جمله گوشی های تلفن همراه، کامپیوتر، مودم و … دارای اشعه های مضر هستند. این تشعشات برای سلامتی بدن بسیار مضر بوده و سبب بروز بیماری های مختلفی می شود. یکی از مناسب ترین روش ها برای جذب امواج مضر وای فای، پارازیت ها و… استفاده از کاکتوس در خانه می باشد. کاکتوس ها همانند یک آهنربا می توانند تشعشعات مضر را جذب نمایند.

برخی از افراد برای جذب تشعشات مضر، کاکتوس را در کنار کامپیوتر خود قرار می دهند. قرار دادن کاکتوس در کنار سیستم های کامپیوتری برای جذب امواج هیچ گونه تاثیری ندارد. به دلیل اینکه اشعه های این دستگاه ها در خط مستقیم حرکت می کنند برای کم شدن مضرات این امواج برای فرد، کاکتوس باید بین شخص و منبع اشعه قرار بگیرد. در این صورت می توانید از فواید کاکتوس برای امواج استفاده نمایید.

فواید کاکتوس برای امواج

 آیا کاکتوس انرژی منفی دارد؟

برخی افراد به این موضوع اعتقاد دارند که کاکتوس به دلیل اینکه جزء گیاهان خاردار است. باعث ایجاد خلق و خوی خشن و به هم خوردن روابط عاطفی بین افراد خانواده می شود. اما باید بگوییم که این امر خرافاتی بیش نبوده و کاکتوس ها هیچ انرژی منفی ندارند.

 این گیاهان مقاوم حتی می توانند خستگی و انرژی منفی یک روز سخت کاری را از بین ببرند. اگر به این گیاه خاردار رسیدگی شود در زمان مناسب شاهد گل های زیبا و خوش رنگی از کاکتوس خواهید بود. که نه تنها انرژی منفی ندارد بلکه تماشای غنچه های زیبای کاکتوس در میان تیغ ها حس لذت بخشی نیز خواهد داشت. بهتر است به جای جست و جوی انرژی منفی در بین اشیاء دیدگاه خود را در این رابطه تغییر دهیم.

فواید کاکتوس برای امواج

مضرات نگه داری کاکتوس در خانه

 به طور کلی می توان گفت نگه داری کاکتوس در خانه معایبی ندارد. اما از آن جایی که دو گونه از کاکتوس ها سمی هستند لازم است برای نگه داری آن ها در خانه توجه بیش تری داشته باشید.

کاکتوس کالانکوآ: گونه ای از کاکتوس کالانکوآ در بافت خود مقداری سم دارد. بهتر است این کاکتوس ها را دور از دسترس کودکان قرار دهید.

کاکتوس افوربیا: به طور کلی مراقبت از کاکتوس افوربیا باعث تولید سم و مواد سمی در منزل نخواهد شد. اما عصاره ی ساقه و برگ این گیاه سمی بوده و باید دور از دسترس کودکان قرار بگیرد.

بهترین نوع کاکتوس برای نگهداری در خانه

کاکتوس ها دارای گونه های مختلفی بوده که می توانید بر اساس سلیقه ی خود یکی از آن ها را در منزل نگه داری کنید از جمله بهترین نوع کاکتوس ها برای خانه می توان به کاکتوس ستاره ای (آستروفیتوم)، کاکتوس بدون تیغ (لوفوفورا)، کاکتوس گرد یا توپی (فروکاکتوس، ملو، اچینو گروزنی)، کاکتوس آویزان (دم موشی، کلیستو) اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما