• هیچ محصولی در سبد خرید نیست.
شیپوری

زمانی که دسته گلی را هدیه می گیرید تمایل دارید مدت ماندگاری آن را افزایش دهید و به مدت طولانی آن را نگهداری کنید تا بتوانید از زیبایی آن استفاده کنید. حال در این مقاله سعی داریم راه های افزایش عمر گل طبیعی که موجب ماندگاری گل های شاخه ای می شود اشاره کنیم.

مواردی که موجب افزایش عمر گل می گرد:

آسپرین:  وجود باکتری موجود در آب از علل اصلی  کاهش عمر گلها می باشد. لذا اسیدی کردن محیط می تواند موجب از بین رفتن باکتری ها شده و شرایط را برای گیاهان مطلوب نماید. لذا استفاده از آسپرین موجب اسیدی شدن محیط و کاهش فعالیت باکتری ها و در نتیجه موجب افزایش عمر گلها می گردد.

دسته گل

نوشابه: افزودن کمی نوشابه  به آب گل نیز همانند آسپرین موجب اسیدی شدن و کاهش باکتری ها می شود. در این بین گل ها می توانند از شکر موجود در نوشابه به راحتی تغذیه و استفاده کنند.

الکل سفید:  اضافه کردن الکل در آب گل باعث از بین رفتن باکتری ها شده و بدین ترتیب موجب جلگویری و توقف تولید گاز اتیلنی می شود که از ساقه گل تولید می شود.

قند: انداختن چند حبه قند در گلدان نیز به دلیل فراهم نمودن مواد مغذی گل باعث شادابی و افزایش عمر گیاه می شگردد.

ترکیب سرکه سیب و شکر: این ترکیب جز موثرترین  ترکیباتی محسوب می شود که موجب افزایش زول عمر می گردد. سرکه سیب به دلیل خاصیت آنتی باکتریایی که دارد موجب شادابی و طراوت گلها میشود، لذا بهتر است در کنار سرکه شکر هم اضافه نمایید تا مواد مغذی گیاه تامین گردد.

نحوه ترکیب: مطلوب است به ازای هر 3 الی 4 لیتر آب گلدان حدود 2 قاشق چایخوری سرکه سیب و یک قاشق شکر اضافه نمایید تا گلها دچار تنش نشود.

یخچال:  گل های عاشق خنکی هستند. لذا دمای پایین موجب افزایش عمر و ماندگاری آنان می گردد. لذا در کنار موارد گفته شده می توانید گلهای خود را شب ها و مواقع خواب داخل یخچال یا هوای آزاد و خنک منتقل کنید تا شادابی و طراوت خود را حفظ کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما