• هیچ محصولی در سبد خرید نیست.
ross app

گل ساناز حاصل ترکیب رز معمولی و رز چینی و تقریبا بدون خار است و طول دوره گلدهی آن زیاد می باشد لذا گل ساناز به دلیل تنوع رنگی که دارد می تواند در زیباسازی فضای باغچه ومنزل استفاده شود. اگر شرایط محیطی و کود برای گل ساناز برقرار گردد به حداکثرین رشد خود می رسند و ازتفاع آن بالا می رود. لذا می توانید برای دیوار حیاط و باغچه به صورت فنس کشی از این خاصیت بهره برد و زیبایی فضا را چندین برابر نمود. لذا در صورت برقراری شرایط محیطی مناسب و نگهداری گل آپارتمانی می توان یک فضای زیبا را تداعی نمایید.

کود برای گل ساناز

در ایام گلدهی کوددهی گیاه ساناز هر ۲ تا ۳ هفته یکبار انجام می گردد. دقت نمایید کود استفاده شده دارای پتاسیم کافی باشد تا گلدهی به خوبی انجام بگیرد

آبیاری:

آبیاری گل ساناز باید به صورت منظم و روزانه صورت بگیرد ولی حتما قبل از آبیاری خاک گیاه را چک کنید اگر خشک بود آنگاه اقدام به آبیاری کنید. بنابراین دقت کنید آب اضافی از گلدان خارج شود تا ریشه گیاه ساناز دچار پوسیدگی نگردد. همچنین باید توجه کنید که در طول خواب گیاه آبیاری باید کاهش یابد. در هنگام آبیاری دقت کنید برگ ها خیس نگردد زیرا زمینه مناسبی برای رشد آفات می گردد.

خاک:

بهترین ترکیب خاکی مناسب برای گل زیبای ساناز ترکیب خاک رس و ماسه است. فقط توجه کنید که زهکشی خاک مناسب باشد تا گیاه دچار پوسیدگی نگردد.

نور:

گل ساناز حداقل به 6 ساعت نور در روز نیاز دارد بنابراین به این نکته توجه کنید که چنانچه میزان نوردهی کاهش یابد گلدهی گیاه بسیار کاهش می یابد.

دما:

گیاه ساناز را می توان یک گیاه گرمادوست لقب داد البته گرمای زیاد هم باعث کاهش عملکرد گیاه و کاهش گل می شود. لذا دما باید متعادل باشد.

غبارپاشی ساناز

توصیه می شود برای غبار پاشی گیاه حساس ساناز هر 2 الی 4 روز اقدام نمایید.

کاشت گل ساناز

برای پرورش رز مینیاتوری یا همان ساناز، عمق خاک باید برابر با ۱۵ تا ۲۰ سانتی متر باشد. ساناز را در خاک گلدان یا باغچه بکارید و سعی کنید. پیرامون ریشه را با خاک محکم نمایید تا هوای اضافی خارج گردد. سپس اقدام به آبیاری نمایید. در مورد آبیاری همانطور که گفته شد مناسب است انگشت خود را تا عمق یک سانتی داخل خاک نمایید چنانچه خاک همچنان خشک بود لذا اقدام به آبیاری نمایید.

هرس گل ساناز

اصولا هرس گل زیبای ساناز اواخر زمستان یا همان ابتدای فصل بهار مناسب می باشد. هنگام هرس گل های پژمرده را بخصوص در زمان گلدهی از گیاه حذف کرد. این مساله باعث ثمردهی بیشتر گیاه و بذرهای قوی تر و سالم تر می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما