• هیچ محصولی در سبد خرید نیست.
گل زمستانی برای بالکن

آیا می دانید بهترین گل زمستانی برای بالکن کدام است؟ ما در این مقاله قصد داریم در خصوص گل و گیاهان مقاوم به سرما که برای نگه داری در بالکن مناسب هستند بپردازیم.

گیاهان مقاوم به سرما برای بالکن

معمولا افرادی که ساکن آپارتمان ها هستند و علاقه به نگه داری گل و گیاه دارند از تراس یا بالکن خانه به عنوان فضایی جهت پرورش گیاهان مورد علاقه ی خود استفاده می کنند. همان طور که می دانید امروزه یکی از عوامل موثر در دکوراسیون داخلی و خارجی منزل استفاده از گل و گیاه می باشد.

پرورش گل و گیاه در بخش های مختلف خانه علاوه بر اینکه باعث زیبایی بیش تر محیط می شود حس شادابی و سرزندگی را در افراد ایجاد خواهد کرد.  در ادامه به معرفی چند گل زمستانی برای بالکن که مقاوم به سرما هستند خواهیم پرداخت.

بگونیا

گیاه بگونیا دارای گونه های مختلفی بوده و رنگ های متنوعی دارد. بگونیا زمستانی در طول شب های زمستان گل داده و جزء گیاهان مقاوم در برابر سرما می باشد. این گیاه به نور مستقیم نیازی ندارد. با وجود اینکه در زمان گلدهی باید آب بیش تری به گیاه بگونیا بدهید توجه داشته باشید که آبیاری بیش از حد نیز سبب زرد شدن برگ های این گیاه می شود. بگونیا را می توان در گروه گیاهان سایه دوست مقاوم به سرما قرار داد.

سیکلامن

از دیگر گیاهان مناسب برای بالکن در فصل سرما گیاه سیکلامن می باشد. گل های سیکلامن به رنگ های سفید، قرمز و صورتی بوده و برگ هایی به شکل قلب دارد. این گیاه زیبا در فصل سرما رشد کرده و گلدهی می کند.  سیکلامن برای رشد به آب فراوانی نیاز دارد. البته آبیاری بیش از حد نیز موجب پوسیده شدن ریشه ها خواهد شد. علاوه بر این سیکلامن به نور غیر مستقیم و نیم سایه احتیاج  دارد.

گیاهان آپارتمانی مقاوم به سرما

گل یخ

این گل در گروه گلهای مقاوم به سرما برای باغچه بوده که به راحتی در گلدان های آپارتمانی نیز رشد می کند. گل یخ که با نام گل کوهستانی نیز شناخته می شود بسیار زیبا بوده و جزء خانواده ی گل های آفتابگردان می باشد.

آنتوریوم 

آنتوریوم یکی از گل های مقاوم به سرما می باشد. این گیاه می تواند تا ارتفاع 30 یا 40 سانتی متر رشد کند. گلهای آنتوریوم به رنگ های صورتی، سفید، قرمز و زرد بوده و برگ های پهن به رنگ سبز تیره دارد.

آنتوریوم

کالانکوئه

کالانکوئه به عنوان یکی از گل زمستانی برای بالکن که نسبت به سرما بسیار مقاوم است. برگ های این گیاه گوشتی بوده و مقاومت بالایی در برابر کم آبی دارد. علاوه بر این در فصول سرد رنگ برگ ها از سبز به قرمز تغییر می کند.  کالانکوئه به نور غیر مستقیم نیاز دارد.

استرپتوکارپوس

این گل شبیه به ارکیده بوده و از خانواده ی بنفشه آفریقایی می باشد. نگه داری از این گیاه بسیار ساده می باشد و می توان آن را در بالکن قرار داد. چرا که مقاومت بالایی در برابر سرما دارد. نور غیر مستقیم و آبیاری کم برای رشد این گیاه مناسب است.

سینره

سینره از جمله گلهای بیرونی مقاوم می باشد. این گیاه سرما را دوست دارد و تا دمای 7 درجه را تحمل می کند. سینره به آبیاری زیادی نیاز نداشته و باید بین دو آبیاری خاک آن کاملا خشک شود.

گل زمستانی برای بالکن

گل ناز برای بالکن

گل ناز یکی از زیباترین و محبوب ترین گل ها می باشد. نگه داری از آن بسیار ساده است و با مراقبت صحیح می توان آن را در خانه نیز پرورش داد. این گل جزء گیاهان گوشتی (ساکولنت ها) قرار دارد. از جمله مهم ترین فاکتورهایی که برای مراقبت از گل ناز باید به آن توجه شود در ذیل آورده شده است.

نکته ی قابل توجه برای نگه داری گل ناز این است که این گل نسبت به سرما مقاوم نبوده و به همین دلیل باید در خانه و در هوایی متعادل نگه داری شود.

شرایط نگهداری گل ناز برای بالکن

نور: گل ناز برای رشد به نور مستقیم و روشنایی نیاز دارد. در صورتی که نور کافی به گل ناز نرسد گل های آن باز نخواهد شد.

آبیاری: گل ناز به آبیاری بسیاری نیاز ندارد چرا که آب زیاد باعث پوسیدگی ریشه ی این گیاه خواهد شد. نکته ی مهم برای آبیاری گل ناز خشک شدن خاک تا عمق 3 الی 4 سانتی متری بین فواصل آبیاری می باشد.

دما: همان طور که اشاره شد گل ناز مقاومت بالایی در برابر سرما نداشته و حداقل دمایی که می تواند تحمل کند 2 درجه سانتی گراد می باشد.

خاک: بهترین خاک برای نگه داری گل ناز ترکیبی از خاک معمولی، خاک برگ و کود می باشد.

گلهای مناسب فلاور باکس

فلاورباکس ها جعبه هایی از جنس بتن، چوب، شیشه یا… می باشند که با قرار دادن آن ها در بالکن سبب زیباسازی محیط خواهد شد. این جعبه های گل به انواع دیواری، زمینی و کنار پنجره ای تقسیم می شوند در داخل فلاورباکس ها می توانید گلهای مختلفی کاشته و پرورش دهید در ادامه به معرفی بهترین گلهای فلاورباکس پرداخته ایم.

گل زمستانی برای بالکن

حسن یوسف (Solenostemon)

حسن یوسف یکی از گل های زیبا و مقاوم می باشد. می توان حسن یوسف را در فلاورباکس ها قرار داد. حسن یوسف یک ریشه ی عمودی ضخیم و بلند داشته که با ریشه های کوچک احاطه شده است. این گل نیاز به نور مستقیم نداشته و در سایه رشد خواهد کرد.

شمعدانی (Geraniums)

گل شمعدانی یکی دیگر از گلهای مناسب فلاورباکس بوده که بسیار زیبا می باشد. این گل نیاز به نور داشته و برای نگه داری در بالکن مناسب است. گل شمعدانی به سادگی رشد می کند اما از آن جایی که مقاومت بالایی در برابر سرما ندارد بهتر است در فصل سرد در داخل خانه از آن مراقبت شود.

شاه پسند (Verbena)

یکی دیگر از انواع گل های مناسب فلاورباکس که در گروه گلهای اویز حیاطی بوده و می توان آن ها را در گلدان های آویز نگه داری کرد گل شاه پسند می باشد. شاه پسند رشد بسیار خوبی داشته و رنگ گل های آن متنوع است. این گیاه برای رشد به نور کافی نیاز داشته و از بهار تا پاییز گلدهی می کند.

بهترین گلها برای بالکن جنوبی

معمولا در بالکن های جنوبی می توان از نور خوبی استفاده کرد. به خصوص در طول روز بالکن های جنوبی در معرض نور بیش تری قرار دارند. از جمله بهترین و محبوب ترین گلها که می توان آن ها را در بالکن جنوبی نگه داری کرد عبارت است از:

  • گل انارک
  • گل کاغذی
  • اقاقیا
  • شمعدانی
  • نیلوفر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما