• هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

امروز به مناسبت روز ملی گل و گیاه تصمیم داریم در مورد یکسری ایده های جذابی صحبت کنیم تا گل و گیاهاتون بتونند عمر طولانی تری را داشته باشند.

زمان آبیاری رو با لمس خاک تشخیص بدید:

برای اینکه گیاهتون بر اثر آبیاری بیش از حد دچار خفگی نشه و متوجه بشین چه زمانی برای آبیاری مناسبه؛ انگشتتان رو تا عمق 2 سانتی متر داخل خاک ببرید. همچنین می توانید سطح خاک را لمس کنید اگر خاک خشک بود آنوقت بهترین زمان آبیاری است.

برای شادابی بیشتر گل و گیاه می تونید با آبپاش گل و گیاه را آبیاری کنید.

بهترین آب برای آبیاری:

آب آکواریوم می تونه یکی از بهترین گزینه  ها برای آبیاری باشه چون میشه گفت کود بسیار عالی برای گیاهان است.

آبی که سبزی رو باهاش شسته اید هم بسیار برای گیاهان مناسبه و عالی است.

نکته اکه در مورد آب لوله کشی حتما باید بهش توجه کنید اینه این آبها دارای کلر هستند پس بهتر یکی دو ساعت آب رو در هوای آزاد قرار بدید بعد اقدام کنید به آبیاری.

پوسته تخم مرغ پر از املاح معدنی است پس یکی از راه های بسیار جالب این هست که آب تخم مرغ آب پز را سرد کنیم و با آن گیاهان را آب دهید.

آبیاری

گیاهان خانگی جابجایی رو دوست ندارند :

جابجایی محیط بدون متعادل کردن شرایط محیطی باعث شوکه شدن گیاه میشه و مرگ گیاه را به دنبال دارد. پس چه خوب است قبل از انتقال گیاه به محیط جدید دما، نور و رطوبت آن محیط را چک کنید که با شرایط قبل از گیاه فرق چندانی نداشته باشد.

 

سرخود به گیاهان خانگی کود ندهید:

همه گیاهان خانگی به کود نیاز ندارند. چرا که کود بیش از حد باعث مسمویت و مرگ گیاه میشه. پس بهتر است قبل از کوددهی از مشاور یا باغبان مشورت های لازم را بگیرید یا کلا بی خیال کوددهی شوید.

گیاهان کوچک تر، سریع رشد می کنند:

گیاهانی که کوچکترند چون ریشه های بزرگتری دارند در محیط خانه بیشتر امکان رشد را دارند. در حالی که گیاهان بزرگتر تا وقتی که ریششون به رشد کافی نرسه، رشد نخواهند کرد.

حمام رو با گیاهانی نیازمند نور کم اند تزیین کنید:

می تونید حموم خودتون رو با گیاهانی که به نور کمی نیاز دارند  زیباتر کنید. اینگیاهان از نور غیر مستقیم و رطوبت موجود در هوای حموم تغذیه می کنند.

آبیار عمیق باشه نه سطحی با دفعات زیاد:

آبیاری که با تعداد دفعات زیاد باشه و سطحی باعث میشه ریشه های بالاتر آب کافی دریافت نکنند. پس ممکن گیاهاتون دچار تنش و خشکی بشه بنابراین بهتر هست آبیاری به صورت عمیق باشه تا فرصت باشه تا آب به تمام ریشه گیاهان برسه.

نابودی شته با حبه سیر:

برای پیشگیری از رشد شته یک عدد حبه سیر رو داخل خاک گلدان قرار بدین تا شته ها رو فراری بده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما