• هیچ محصولی در سبد خرید نیست.
low-light-plant

گل اکسالیس بنفش دارای گلبرگ های 3 تایی بنفش و سبز هستند. البته بعضی از اکسالیس ها به رنگ زرد می باشند. این گیاه دارای رشد فوق العاده زیاد است. برگ های زیبای گل اکسالیس بنفش در شب به خواب می روند و بسته می شوند. شبدر اگزالیس یک گیاه زینتی زیبا برای آپارتمان است. نگهداری از این شبنم در آپارتمان فوق العاده ساده می باشد. در ادامه با شیوه نگهداری این گیاه آشنا خواهید شد.

گل اکسالیس

نور

شبدر اگزالیس به دلیل داشتن برگ های رنگی و حفظ این رنگها، به نور زیاد و هوای خنک احتیاج دارد. در صورتی که گیاه در جایی قرار داشته باشد که نور به آن نتابد، رنگ برگ ها سبز خواهد شد.

بنابراین گیاه خود را در جایی قرار دهید که نورگیر باشد. توجه داشته باشید که بهترین حالت تابش نور غیرمستقیم آفتاب می باشد.

دما

بهترین دمای اکسالیس بنفش بین 16 الی 24 درجه می باشد. در صورتی که گیاه در خارج از این محدوده دمایی قرار داشته باشد، رنگ آن سبز خواهد شد.

آگاه باشید که این گیاه منحصربفرد در زمستان به خواب می رود. در این حالت باید آبیاری آن را قطع نمایید. اما با شروع فصل بهار مجددا گیاه بیدار خواهد شد.

نکته: شبدر اکسالیس از رشد سایر گیاهان جلوگیری می کند. بنابراین باید آن را از سایر گیاهان جدا کرد

آبیاری اکسالیس بنفش

می توانید در زیر گلدان طرف پر از آب قرار دهید تا رطوبت مورد نیاز گیاه برطرف شود. البته مراقب باشید، این گیاه از خانواده گیاهان پیازی است. چنانچه آبیاری بیش از حد باشد پیاز اکسالیس خواهد سوخت. بنابراین بهتر است این گیاه زیبا را هفته ای 1 بار آبیاری کنید. البته همیشه قبل از آبیاری یک بند از انگشتتان را در خاک فرو ببرید. چنانچه خاک کاملا خشک بود آنگاه اقدام به آبیاری بنمایید.

تکثیر اکسالیس بنفش

شبدر زیبای اکسالیس از طریق پیاز تکثیر می شود. شما می توانید در هر زمانی از سال پیاز گیاه اکسالیس را در مکانی خنک، سایه و مرطوبت بکارید.

این گیاه به دلیل اینکه دارای اسیداگزالیکی که در گلبرگ هایش دارد، ترش مزه است. همین عامل هم باعث شده اکسالیس یک گیاه کاملا مقاوم نسبت به آفات و امراض باشد. در نهایت می شود گفت که اکسالیس بنفش یک گیاه کاملا کم توقع و بی دردسر برای نگهداری و زینت آپارتمان است.

طریقه کاشت پیاز اکسالیس

  • در ابتدا دو سوم گلدان را با خاک پر نمایید.
  • سپس 3 یا 4 عدد پیاز اکسالیس را داخل خاک قرار دهید که نوک پیازها بالا باشد
  • بعد روی پیازها حدود 2 الی 3 سانتی متر خاک بریزید
  • در پایان گلدان خود را آبیاری کنید

گلدان را مکانی قرار بدهید که دمای بین 18 الی 25 درجه باشد. پس از 5 تا 10 روز شاهد جوانه های گل خواهید بود. توجه کنید که پس از جوانه زنی اقدام به آبیاری اگزالیس نکنید و گیاه را در معرض تابش غیر مستقیم قرار دهید.

به یاد داشته باشید که هر چه پیاز بیشتری بکارید گلدان شما پرپشت تر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما