• هیچ محصولی در سبد خرید نیست.
Green Space Company

اگر با وظایف شرکت فضای سبز آشنایی ندارید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید ما تصمیم داریم به وظایف و معرفی بهترین شرکت فضای سبز بپردازیم.

موضوع شرکت فضای سبز

با توجه به گسترش زندگی شهرنشینی و کاهش فضای سبز به خصوص در شهر تهران، ایجاد فضای سبز به یکی از مهمترین ملزومات زندگی شهری تبدیل شده است.

ایجاد طراحی فضای سبز در سطح شهر علاوه بر زیباتر شدن چهره ی شهر سبب بهبود شرایط آب و هوایی، کاهش گازهای سمی، کم شدن آلودگی های صوتی، تصفیه ی فاضلاب، جلوگیری از خطرات مربوط به جاری شدن سیل، بالا رفتن شادابی و نشاط در جامعه و… خواهد شد.

از جمله اقدامات و وظایف شرکت های فضای سبز فعالیت های مربوط به توسعه ی فضای سبز می باشد که از متریال های مختلف شامل گل، درخت، گیاهان طبیعی و مصنوعی استفاده می شود. معمولا بیش ترین فعالیت های مجریان فضای سبز علاوه بر ساخت فضای سبز در معابر، پارک ها (درختکاری، گل کاری و چمن کاری) مربوط به طراحی، اجرا و پیاده سازی فضای سبز انواع باغ، ویلا، حیاط، بالکن، تراس و روف گاردن می باشد.

موضوع فعالیت شرکت فضای سبز نادی

از جمله مهمترین فعالیت های شرکت های فضای سبز نادی محوطه سازی انواع باغ و ویلا در سبک های مختلف، اجرای دیوار سبز و روف گاردن است. که بدین جهت تمام متخصصین مجموعه طراحی فضای سبز نادی دارای تخصص بالا در زمینه ی هنر معماری و باغبانی می باشند. همچنین شناخت المان های مختلف، گونه های گیاهی متناسب با فضای مورد نظر از جمله ویژگی های مهم متخصصین گروه طراح فضای سبز نادی است.

ثبت شرکت فضای سبز

منظور از ثبت شرکت فضای سبز یعنی انجام تمامی قردادها با مجموعه های دولتی، خصوصی و اشخاص حقیقی و حقوقی به صورت کاملا رسمی و قانونی. مجموعه طراحی فضای سبز نادی مفتخر به اجرای محوطه سازی برای سفارتخانه ها، سازمان های دولتی و غیردولتی، برج ها و ساختمان های مسکونی و ویلاها می باشد.

مراحل ثبت شرکت فضای سبز

جهت ثبت شرکت فضای سبز لازم به اقداماتی است که در ادامه به شما معرفی می شود. ثبت شرکت های پیمانکاری فضای سبز به 2 صورت شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت های محدود انجام خواهد شد.

لازم به ذکر است در اساسنامه شرکت فضای سبز پیمانکاری اقداماتی نظیر کارهای کشاورزی فضای سبز درج شده است و لازم است نزدیک به نیمی از اعضای هیئت مدیره دارای مدارک کارشناسی کشاورزی یا طراحی فضای سبز باشند.

ثبت شرکت فضای سبز سهامی خاص

جهت ثبت شرکت طراحی و اجرای فضای سبز سهامی خاص حداقل به 3 اعضا شامل 2 بازرس و یک هیئت مدیره نیاز است، جهت ثبت شرکتهای فضای سبز سهامی خاص یک میلیون ریال سرمایه لازم بوده که 35% آن به نام شرکت و در نزد بانک باید پرداخت شود.

ثبت شرکت فضای سبز با مسئولیت محدود

جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیاز به 2 اعضا برای سهام دار بودن و یک شخص دیگر که دارای مدرک کارشناسی یا فضای سبز می باشد خواهد بود. شخص دارای مدرک تحصیلی 51% از سهام شرکت را در بر می گیرد.

پلان طراحی فضای سبز

پلان برشی است کاملا فرضی که به جهت بررسی جزئیات از بالا می پردازد. پلان طراحی فضای سبز یا محوطه نیز نقشه ای است که به نمایش تمامی جزئیات از جمله درخت، درختچه، گل، گیاه، حصارها، مسیرها، سنگفرش ها، آبنما، حوض، استخر، فواره، نیمکت و… می پردازد. نوع کاربری، ابعاد و المان ها از جمله نکات مهم در پلان طراحی فضای سبز می باشد.

شرکت فضای سبز

لیست شرکت های طراحی فضای سبز

امروزه شرکت های مختلفی در سطح کشور با عنوان مجری فضای سبز مشغول به کار هستند، که یکی از مجموعه های فعال در زمینه ی اجرای فضای سبز و محوطه سازی مجموعه نادی نام دارد. این شرکت توانسته با اجرای پروژه های متنوع در طراحی و اجرای فضای سبز رضایت بسیاری از مشتریان را به دست آورده و به عنوان بهترین شرکت فضای سبز تهران شناخته شده است.

 از جمله مواردی که سبب تمایز شرکت فضای سبز نادی با دیگر مجموعه های مشابه شده می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • کیفیت عالی
 • پشتیبانی امور اجرایی
 • طراحی فضای سبز ارزان با قیمتی مناسب
 • اجرای طرح و الگوهای مختلف با نظر مشتری
 • بالا بودن تجربه و مهارت در این زمینه
 • خود تولیدکننده انواع گل و گیاه، درختچه ها و …
 • طراحی و اجرای فضای سبز و محوطه سازی در سریع ترین زمان

همانطور که اشاره شد یکی از مجموعه های مجرب و موفق به جهت طراحی فضای سبز و محوطه سازی مجموعه نادی می باشد، این شرکت با دارا بودن انواع گل و گیاهان آپارتمانی، درختچه های زینتی، گل و گیاهان فصلی و شاخه ای قادر است با هزینه ای مناسب با رعایت اصول فنی و مهندسی به طراحی فضای سبز و محوطه سازی بپردازد. در حقیقت کارشناسان این مجموعه تخصص بالایی در هنر معماری و باغبانی داشته و توانسته اند در طی سال های متوالی رضایت مشتریان بسیاری را به دست آورند.

این مجموعه توانسته تا کنون پروژه های متنوعی در زمینه ی طراحی فضای سبز و باغ آرایی را با موفقیت اجرا نماید. علاوه بر این شرکت نادی متشکل از کارشناسانی است که با شناخت انواع گونه های گیاهی و المان های مناسب می توانند بهترین، ماندگارترین و زیباترین طراحی را به مشتریان ارائه دهند.

انواع طراحی فضای سبز

طراحی فضای سبز به انواع ذیل تقسیم می شوند:

 1. طراحی فضای سبز شهری

هانطور که از نام طراحی فضای سبز شهری مشخص است این نوع از طراحی برای فضاهای عمومی همانند پارک ها یا میادین در نظر گرفته می شود. در طراحی فضای سبز شهری باید از گل و گیاهانی استفاده کرد که نیاز به رسیدگی و مراقبت روزانه نداشته باشند.

 1. طراحی فضای سبز ویلا

این نوع از طراحی فضای سبز با توجه به کاربری و ظاهر ویلا اجرا خواهد شد. در این نوع طراحی فضای سبز باید به مسیرهای پیاده روی و استفاده از المان هایی همچون مبلمان و نیمکت توجه شود. انتخاب گیاهان و نحوه ی آبیاری نیز با توجه به اقلیم ویلا انجام خواهد شد.

 1. طراحی فضای سبز خانه

جهت طراحی فضای سبز خانه معمولا با توجه به ابعاد حیاط از فواره یا حوض استفاده می شود. لازم است با توجه به کیفیت خاک و نحوه پوشش دهی گیاهی، گل و گیاه مناسب برای طراحی فضای سبز خانه انتخاب شود.

 1. طراحی فضای سبز بالکن

به دلیل محدودیت در استفاده از خاک در طراحی فضای سبز بالکن معمولا از گلدان ها و فلاورباکس ها استفاده می شود. علاوه بر این استفاده از طراحی فضای سبز عمودی در بالکن و انتخاب المان های بیش تر جهت این نوع طراحی فضای سبز باید مورد توجه قرار بگیرد.

 1. طراحی فضای سبز روف گاردن

استفاده از المان های مختلف از قبیل آلاچیق، مبلمان، گلدان و… از جمله نکاتی است که در طراحی فضای سبز روف گاردن باید به آن توجه شود علاوه بر این انتخاب بهترین نحوه آبیاری روف گاردن از جمله نکاتی است که جهت اجرای صحیح آن حتما باید با یک متخصص مشورت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما