• هیچ محصولی در سبد خرید نیست.
جدیدترین محوطه سازی باغ

محوطه سازی (لنداسکیپ) و آشنایی با جدیدترین محوطه سازی باغ با توجه به سبک زندگی امروزی، آب و هوای نامناسب کلان شهرها، آلودگی های صوتی و افزایش ساخت و ساز، به عنوان مهم ترین مرحله ی ساخت باغ و ویلا شناخته می شود. که ما قصد داریم در ادامه ی مقاله در خصوص آن توضیحات بیش تری به شما ارائه دهیم.

زیباترین محوطه سازی ویلا

قطعا محوطه سازی درست ویلا سبب زیباتر شدن آن می شود. با وجود اینکه تمامی افراد گل و گیاهان را دوست داشته و با تماشای آن ها حس خوبی به دست می آورند. اما محوطه سازی ویلا تنها به این مسئله محدود نخواهد شد. از جمله المان های مهمی که باعث می شود محوطه سازی ویلا به بهترین شکل ممکن انجام شود عبارت است از:

مسیر ورودی ویلا

یکی از نکات مهم در زیباسازی محوطه ویلا توجه به مسیر ورودی می باشد. استفاده از گل و گیاهان تزئینی، نورپردازی های زیبا و سنگفرش می تواند ایده های خلاقانه ای برای طراحی مسیر ورودی ویلا باشد.

کف پوش

یکی از بخش های مهم در زیباسازی محوطه ویلا توجه به کف پوش ها می باشد. انتخاب کفپوشی زیبا و مناسب سبب جذاب تر شدن ویلا خواهد شد.

 فضای سبز ویلا

طراحی فضای سبز و البته کاشت گل های رنگارنگ با چینشی منظم و مرزبندی شده در جهت زیباسازی ویلا نقش مهمی خواهد داشت.

علاوه بر این با چینش مبلمان و صندلی های زیبا در محوطه ی باز می توانید زیبایی فضای سبز را چندین برابر کنید.

آلاچیق

وجود سایه بان و آلاچیق علاوه بر زیباسازی ویلا می تواند محلی مناسب برای استراحت و دورهمی ها باشد. قرار دادن باربیکیو نیز یکی دیگر از المان های محوطه سازی ویلا می باشد.

آب نما و استخر

یکی از ارکان اصلی در زیباسازی محوطه ویلا توجه به استخر و آب نما می باشد. بهتر است استخر را در معرض نور خورشید ساخت. تا در فصل زمستان کمتر دچار یخ زدگی شود.

نورپردازی ویلا

نور پردازی یکی از ارکان اصلی در محوطه سازی ویلا می باشد. معمولا نورپردازی ویلا به یکی از روش های ذیل انجام می شود:

 • نور پردازی موضعی: در این نورپردازی هدف روشنایی یک بخش خاص مانند مسیر رفت و آمد ویلا می باشد.
 • نور پردازی سراسری: با این روش نورپردازی تمام فضای یک بخش به صورت کامل روشن خواهد شد.
 • نورپردازی تاکیدی: در نورپردازی های تاکیدی از نورافکن ها استفاده شده و هدف از آن روشنایی یک بخش برای توجه بیش تر به آن مکان می باشد.
جدیدترین محوطه سازی باغ

محوطه سازی ویلا مدرن

فاکتورهایی وجود دارد که در محوطه سازی ویلا به سبک مدرن تاثیر گذار خواهند بود. یکی از مهم ترین موارد توجه به رنگ ها و طرح های خاص می باشد با استفاده از طرح های مختلف می توان محوطه ی ویلا را چشمگیر  و مدرن کرد. از دیگر المان هایی که سبب محوطه سازی ویلا به صورت مدرن می شود می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • ایجاد برکه و حوضچه
 • استفاده از وال گاردن
 • کاشت درختان با رشد بالا
 • توجه به رنگ و هارمونی
 • ایجاد آبنماهای نورپردازی شده
 • استفاده از دیوارهایی از جنس شیشه
 • به کار بردن سنگ ریزه و شن در فضاهای سبز ویلا
 • استفاده از گودال های آتش جهت گرم شدن فضا و زیباسازی ویلا
جدیدترین محوطه سازی باغ

محوطه سازی ویلا کلاسیک

برای محوطه سازی ویلا به سبک کلاسیک باید به تمامی المان های کلاسیک توجه شود اولین نکته در این سبک صرف نظر از گل و گیاهان فانتزی می باشد، بهتر است در محوطه سازی ویلا به سبک کلاسیک از سنگ های سفید استفاده شود. علاوه بر این می توان از آبنما و تندیس های مرمری، تاب، نیمکت های سنگی برای طراحی ویلا استفاده کرد.

ورودی: در محوطه سازی ویلا کلاسیک ورودی باید با ستون های بلند ساخته شود. استفاده از درب های آهنی دارای قوس از دیگر المان های طراحی ویلا به سبک کلاسیک می باشد.

نورپردازی: بهتر است در این سبک از چراغ های ایستاده استفاده شود. علاوه بر این در نورپردازی به سبک کلاسیک باید نور با رنگ ساختمان همخوانی داشته باشد و به نوعی نورپردازی انجام شود که سبب برجسته سازی بخش های تزئینی ویلا باشد.

پارکینگ: معمولا در این سبک پارکینگ باید در فضای باز قرار داشته باشد. اما در صورت کوچک بودن فضا می توان پارکینگ را در زیر ساختمان ویلا قرار داد. استفاده از سنگریزه در مسیر ماشین ها یکی از روش های محوطه سازی در ویلا به سبک کلاسیک می باشد.

استخر: برای طراحی استخر در سبک کلاسیک باید فضایی در اطراف آن در نظر گرفته شود. استفاده از رنگ آبی فیروزه ای سبب افزایش زیبایی استخر می شود. علاوه بر این در سبک کلاسیک معمولا استخر را به شکل احجامی همانند مستطیل می سازند.

جدیدترین محوطه سازی باغ

محوطه سازی باغ ایرانی

در جدیدترین محوطه سازی باغ از سبک های مختلفی الهام گرفته می شود. یکی از این سبک ها، باغ ایرانی می باشد. از جمله المان های اصلی در محوطه سازی باغ ایرانی (Landscaping of Persian garden) می توان به نور خورشید، آب و سایه بان اشاره کرد.

مهم ترین اصولی که در محوطه سازی باغ ایرانی باید به آن توجه شود عبارت است از:

 • تقارن: در محوطه سازی باغ ایرانی تقارن کاملا مشهود می باشد. حتی گل ها و درختان نیز باید با اصل قرینه سازی کاشته شده اند.
 • طبیعت: محوطه سازی باغ های ایرانی باید به گونه ای باشد که بیش ترین ارتباط را با عناصر طبیعی داشته باشد. معمولا در بخش بزرگی از باغ درختان میوه کاشته شده است. در محوطه سازی باغ ایرانی هیچ فضای سبزی را بیهوده نخواهید یافت.

تقسیم و تفکیک باغ به بخش های مختلف، استفاده از جوی آب و وجود استخرهای وسیع از دیگر مشخصه های محوطه سازی باغ ایرانی می باشد. به طور کلی در ساختمان های مختلف با معماری سنتی از محوطه سازی باغ ایرانی استفاده می شود.

جدیدترین محوطه سازی باغ

نقشه محوطه سازی باغ

معمولا در محوطه سازی باغ از المان های مختلفی استفاده می شود که برخی از آن ها عبارت است از:

 • آبنما
 • استخر
 • برکه
 • آلاچیق
 • باربیکیو
 • گل کاری و درخت کاری

در تصویر ذیل می توانید نقشه جدیدترین محوطه سازی باغ را مشاهده نمایید.

جدیدترین محوطه سازی باغ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما