• هیچ محصولی در سبد خرید نیست.
the best soil

خاک از جمله مهمترین عنصر رشد و نمو گیاه می باشد.اما سوال اینجاست که خاک مناسب برای رشد گیاهان چه نوع خاکی می باشد؟ بهترین ترکیب خاکی برای گیاه چیست؟ چه نوع خاکی برای گیاهان آپارتمانی مطلوب است؟ تمامی این سوالات برای کسانی که در خانه خود گل و گیاه دارند حتما پیش آمده است. لذا در این قسمت سعی داریم پاسخ این سوال ها را بدهیم.

خصوصیات خاک مناسب  گیاهان آپارتمانی:

خاکی مناسب می باشد که بافت آن متناسب با گیاه بوده و مواد مغذی مورد نیاز آن را تامین نماید. چنان چه در انتخاب خاک متناسب با گیاه اشتباه نماییم منجر به نابودی گیاه می شود. خاک باید دارای:

 1. زهکشی مناسبی باشد.
 2.  مواد غذایی مورد نیاز گل و گیاه باشد.

حال از کجا بفهمیم چه خاکی مناسب می باشد و چه خاکی نا مناسب است؟

برای فهمیدن این مساله کافی است مقداری خاک را مرطوب نمایید سپس خاک مرطوب شده را در کف دست خود قرار داده و آن را به مدت 2 ثانیه فشار دهید. اگر خاک مچاله و چسبیده به نظر آمد. آن خاک دارای رس فراوانی می باشد و جز خاک های سنگین به شمار می رود. لذا چنین خاکی دارای زهکشی ضعیفی می باشد و چسبندگی بالایی دارد و چندان مناسب گیاه آپارتمانی نمی باشد.

 اما چنانچه خاک مرطوب شده از هم پاشید آن خاک دارای درصد رس پایین تری و زهکشی مناسبی دارد و چسبندگی کمتر است و برای گیاه آپارتمانی مناسب تر است.

معرفی خاک مناسب برای گیاه آپارتمانی :

خاک کوکومیکس نادی برای انواع گل و گیاه آپارتمانی مطلوب تر است. این خاک کاملا ارگانیک بوده و موجب شادابی و سرسبزی گیاه می شوند. گیاهان آپارتمانی حساسیت بالایی به خاک دارند.

خاکی که مواد غذایی لازم را در اختیار گیاه قرار دهد و از زهکشی مطلوبی برخوردار باشد. از این رو خاک کوکومیکس نادی تمام احتیاجات ویژه گیاهان را تامین می نماید.

از جمله خصوصیات خاک کوکومیکس نادی

 • خاکی سبک، ترکیبی از ماسه، پرلیت، برگ پوسیده، خاک جنگلی، ذغال، املاح معدنی و . . . می باشد.
 • بدون بو می باشد و فاقد مواد شیمیایی
 • کاملا سازگار با محیط زیست
 • عاری از هرگونه علف هرز و انواع بیماری ها
 • به دلیل جذب آب بالا و زهکشی متناسب نیاز به آبیاری مکرر در فواصل زمانی کوتاه را ندارد.

خاک کوکومیکس

مشخصات خاک کوکومیکس (خاک برگ): حاوی ترکیب: کمپوست برگ+ کوکوپیت + خاک رس + ماسه بادی + زغال بدون بو و عاری از هرگونه مواد شیمیایی و دوستار طبیعت فاقد علف هرز و عاری از بیماری های ناشی از خاک جذب بالا و زهکشی مناسب عدم نیاز به آبیاری زیاد کاملا ارگانیک

25,000 تومان50,000 تومان

نظر(2)

 1. Radin

  خاک مناسب زاموفیلیا چه نوع خاکی هست؟ میشه اطلاعاتی راجع به خاک گیاه زاموفیلیا بدین؟

  1. مدیر سایت

   خاک مناسب گیاه زاموفیلیا سبک با زهکش مناسب است. بهترین ترکیب خاکی که می توان برای زاموفیلیا پیشنهاد کنیم: مخلوطی از خاک برگ + کوکوپیت و پرلایت هست.
   برای تقویت زاموفیلیا میتونید سه یا چهار ماه یکبار کود 20_20_20 با نصف غلظت معمول را به گیاه اضافه کنید.
   جهت تهیه خاک مناسب کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما