• هیچ محصولی در سبد خرید نیست.
plant

نحوه مراقبت از گیاهان آپارتمانی و گل های باغچه ای در تابستان برای حفظ نشاط و شادابی گیاهان اهمیت بالایی دارد. به دلیل گرمای بیش از حد  و خشکی هوا تاب و توان گل و گیاهان کاهش می یابد بنابراین به مراقبت ویژه ای نیاز دارند.

جلوگیری از تابش مستقیم خورشید

اساسا گیاهان آپارتمانی به نور غیرمستقیم خورشید بسنده می نمایند. بنابراین مراقب باشید آفتاب مستقیما به گیاه نتابد بخصوص به گل و برگ های جوان که بسیار حساسند. جهت جلوگیری از این امر اصولا بهتر است پرده ها بکشید یا مکان گیاه را تعویض نمایید.

آبیاری گل و گیاه در تابستان

بهتر زمان آبیاری هنگام غروب یا شب باشد زیرا درصد کمتری از آب تبخیر می گردد و آب بیشتری در دسترس ریشه قرار می گیرد. در روزهای بسیار گرم البته با توجه به شرایط نیاز آبی گیاه ترجیحا بهتر است 2 بار صورت بگیرد.

احتمال سوختن گیاه

در گرمای طاقت فرسا تابستان از آبیاری گیاه در ساعات ظهر و مقابل تابش مستقیم نور خورشید اکیدا خودداری نمایید. زیرا قطرات آب در مقابل تابش نور مستقیم خورشید مانند ذره بین عمل کرده و باعث سوخته شدن گل و  گیاه می گردد.

کدام گیاه اکسیژن بیشتری تولید میکند

کود گل و گیاه در تابستان

فصل بهار و تابستان به دلیل رشد و نمو گیاه، بهترین زمان کوددهی می باشد. پس از کوددهی نیاز آبی گیاه را فراموش نکنید. البته به این نکته توجه نمایید که هر گیاه در هر فصلی که دچار شرایط نامناسب بوده طبق نظر کارشناس باید با کود تغذیه گردد.

کود مایع بخرید

بنا به نظر کارشناسان استفاده از کود مایع یکی از بهترین شیوه تغذیه گیاه می باشد. زیرا غذا  به اندازه کافی و به سهولت در اختیار ریشه قرار می گیرد. از پودرهای قابل حل نیز می توانید به همین شیوه استفاده کنید. اگر گیاه تان در این فصل رشد و نمو، خیلی ناراحت به نظر می رسد، غذای قابل حل بهترین راه سرحال کردن سریع آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما