• هیچ محصولی در سبد خرید نیست.
گیاهان طبی

هنوز متاسفانه بعد از گذشت زمان و پیشرفت های علمی که در تمام زمینه ها صورت گرفته هنوز راه حل قطعی برای درمان همیشگی این بیماری ارایه نشده است. لذا بهترین رویکردی که عزیزان مبتلا به این بیماری می توانند انجام دهند پیشگیری از سردرد های مزمن است که در این مقاله سعی کردیم به جای معرفی قرص و دارو و مواردی از این قبیل راه حل طبیعی، آرامش بخش و لذت بخش ارایه دهیم تا هم خود و هم اطرافیان از آن سود و لذت ببرید.

یک رویکرد طبیعی برای خوب شدن سردرد چه کار کنیم ، پیشگیری و درمان میگرن به کار بردن گل و گیاهان مناسب برای این مشکل در محیطی که هر روز در آنجا تردد دارید.

معرفی گیاهان مناسب برای انواع سردردها

برگ نعناع تند

برگ نعناع از جمله گیاهان رایج، پرطرفدار و خوش عطری است که علاوه بر مصرف آن از طریق دمنوس برای تسکین درد معده برای رهایی از سردرد مزمن نیز بسیار مسمر ثمر می باشد.

همچنین می توانید روغن اسانس نعناع را به طور مستقیم بر روی پوست اعمال کنید. بدین صورت که چند قطره روغن نارگیل را روی پیشانی به اهستگی بمالید تا بخوبی جذب صورت گیرد آنوقت شاهد کاهش سردرد خواهید بود.

سنبل الطیب

سنبل الطیب یا علف گربه به خاطر اثر آرامش بخشی که دارد علاوه بر میگرن اثربخشی فوق العاده ای می تواند برای سردردهای مزمن داشته باشد.

اسطوخدوس

اسطوخدوس نیز از جمله گیاهانی هست که نقش موثری در کاهش سردرد و میگرن دارد. شکوفه های خشک شده و جوانه های این گیاه فوق العاده را می توانید در کیسه های کوچکی قرار داده و بر روی پیشانی خود قرار دهید.

همچنین می توانید 3- 4 قطره روغن اسطوخدوس را داخل آب جوش ریخته و بخور بگیرید.

اسطوخودوس

دانه های گشنیز 

دانه های گشنیز از دیرباز به وفور برای درمان میگرن و سردردهای مزمن به صورت استنشاقی و دم نوش استفاده می شده است. به این منوال که دانه های گشنیز را در 2 فنجان آب جوش قرار دهید و اجازه بدهید 10 دقیقه زمان بگذرد سپس میل نمایید.

بابونه گاوی

بابونه یک گیاه جالب است که عمدتا به عنوان یک اقدام پیشگیرانه برای بیماری میگرن مورد استفاده قرار میگیرد و برای سردر های منظم خیلی مفید نیست . پیشنهاد میشود به عنوان یک راه پیشگیری از افزایش میگرن مزمن ، روزانه کپسول خشک شده لیپوفور را برای کمک به کاهش میگرن مصرف کنید .

 Chamomile
بابونه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما