• هیچ محصولی در سبد خرید نیست.
glass-green-house

گلخانه با قاب چوبی

برای ساخت گلخانه چوبی باید از اسکلت چوبی استفاده کرد. همانند خانه این قاب چوبی نیاز به پنجره جهت تهویه و یک درب نیاز دارد. در این روش ارتفاع گلخانه می تواند بلند باشد. با کمک میخ و پیچ پایه های چوبی را محکم بهم وصل کنید و در نهایت پایه ها را جهت استحکام به زمین باغ وصل نمایید. سقف گلخانه به شکل مثلثی می باشد. برای ساخت سقف قاب مستطیلی درست کرده و به وسیله لولا دو قاب را بهم وصل نمایید.

گلخانه با اسکلت چوبی

طرح گلخانه حلقه ای

برای ایجاد گلخانه حلقه ای از چوب به عنوان پایه اصلی استفاده می شود. مساحت چنین گلخانه ای بستگی مساحتی دارد که در اختیار شماست. در هر گلخانه ای باید راحتی عبور و مرور هم مورد توجه قرار بگیرد. پس از استحکام قاب چوبی از لوله های سرباز pvc برای درست کردن ساختار حلقه ای استفاده می گردد. بهتر است لوله های pvc چند لایه و مقاوم باشد تا خم نگردد. تعداد لوله های pvc به ابعاد گلخانه بستگی دارد. اصولا ابعاد این گلخانه کوچک می باشد. بنابراین ممکن دمای داخل گلخانه در زمان تابش آفتاب بسیار بالا رود . از این رو بهتر است در جایی احداث گردد که در تابش مستقیم نور خورشید نباشد. یک قاب چوبی هم برای در درست کنید. پس از اتمام اسکلت گلخانه با پوشش پلاستیکی شفاف اسکلت را بپوشانید. گلخانه با طرح حلقه ای بسیار محبوب و ارزان قیمت تر است. دوام گلخانه حلقوی یا تونلی حداقل 3 سال می باشد. این گلخانه ها اصولا برای پرورش کاکتوس و ساکولنت ها مناسب تر است.

گلخانه

درست کردن گلخانه با پنجره ها و درهای قدیمی و بی استفاده

در صورتی در خانه قاب پنجره و در بی استفاده دارید می توانید آنها را با پیچ و مهره بهم وصل کنید و شیشه قرار دهید و به عنوان گلخانه از آن استفاده کنید. برای سقف آن نیز می توانید از پوشش پلاستیک استفاده نمایید.

گلخانه هرمی شکل

این طرح بسیار شیک  و آسان است. ساختار گلخانه بصورت v معکوس کنار یکدیگر قرار می گیرند. و یک طرف آن را لولا قرار می دهیم و به عنوان در از آن استفاده می کنیم. بنابراین به راحتی باز و بسته می شود و می توانید گلهای زیبا خود را در آن قرار دهید.

مواد لازم بستر گلخانه:

 1. خرده سنگ: وجود مقداری خرده سنگ در ابتدا به منظور یک سیستم زهکشی لازم و ضروری است. بنابراین آب در این بخش می ماند و آب مورد نیاز گیاه را بدون آنکه به ریشه آسیب بزند و آن را پوسیده کند، فراهم می کند.
 2. زغال چوب:  زغال چوب مانند یک فیلتر عمل می کند و ریشه گیاه را همواره تمیز و سرحال نگه می دارد. بنابراین زغال چوب نیز یکی از مواد ضروری در گلخانه و بستر گیاهان می باشد.
 3. خاک گلدان: گیاهان منطقه گرمسیری به خاک گلدان معمولی نیاز داشته درحالیکه کاکتوسها احتیاج به خاکی مخصوص به خود دارند. در مقاله های بعدی انواع خاک ها را توضیح خواهیم داد.

نحوه آماده سازی بستر گیاهان در گلخانه:

 1.  در ابتدا کف گلخانه را  با مقداری خرده سنگ می پوشانیم تا بستر گلخانه ایجاد شود.
 2.  سپس روی خرده سنگها یک لایه زغال چوب پهن می کنیم تا همانطور که گفتیم نقش فیلتر طبیعی را بازی کند.
 3.  در مرحله بعدی یک لایه خاک نیز اضافه می کنیم. این لایه نقش جبه و پوسته گلخانه را ایفا خواهد کرد.
 4. در نهایت، گیاهان و خزه های زنده را به گلخانه خود اضافه می کنیم. می توان از ۳ یا ۴ نوع گیاه یا خزه زنده برای ایجاد نمای زیبا و طبیعی استفاه کرد. این خزه ها نیاز به کاشتن ندارند و می توانید به صورت زنده روی سطح گلخانه قرار دهید.

نظر(2)

 1. مدیر سایت

  Nein, diese Vorlage ist fertig

 2. مدیر سایت

  thanks

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما