• هیچ محصولی در سبد خرید نیست.
begonia

بگونیا عروس یک گیاه خاص با گل های زیبای خوراکی می باشد که می توانید در آپارتمان خود از آن نگهداری کرد.

این گیاه را در فصول گرم سال می توان به خارج از خانه هم انتقال داد، اما این گیاه به سرما حساس بوده و باید آن را از سرمازدگی حفظ کنید.

دمای نگه داری بگونیا

بهترین دما برای نگهداری این گل بسیار زیبا حدود 18-25 درجه سانتی گراد می باشد. چنانچه درجه حرارت محیط بالاتر رود باید دفعات آبیاری را بیشتر کرد تا گیاه دچار تنش خشکی نگردد. دمای پایین تر از 15 درجه نیز ممکن است گیاه را دچار استرس کند و باعث ضعیف شدن برگ ها شود و باعث شود برگ های آن سیاه شود.

نوردهی:

بگونیا به خصوص بگونیا عروس دوستار نور زیاد و غیرمستقیم است. مناسب ترین مکان ها برای قرار دادن بگونیا پاسیو پر نور، راه پله پر نور، پشت پنجره جنوبی و هر جای دیگری که دارای نور فراوانی می باشد. اگر قصد داشتید این گل را در باغچه بکارید بهتر است قسمتی را انتخاب کنید که پر نور است اما در ساعات ظهرگاهی در سایه قرار دارد.

آبیاری:

این گیاه نسبت به آبیاری بسیار حساس می باشد. معولا هفته ای بین 2 تا 3 بار آبیاری نیاز دارد. باید دقت کنید که بین هر آبیاری بستر گیاه خشک باشد. چنانچه دمای محیط اطراف بالا باشد حتما تعداد دفعات آبیاری را بالاتر ببرید.

بستر و خاک مناسب:

به یاد داشته باشید برای گلدهی خاک باید قوی باشد. ترکیب خاک کوکوپیت و پیت ماس و پرلیت نسبت برابر بسیار مناسب می باشد. و یا اینکه خاک کمپوست یا ترکیب خاکبرگ و پیت ماس نیز می تواند بسیار مفید باشد.

برای آبیاری سطح خاک را بررسی کنید، هر زمان که سطح خاک خشک شود آماده ی آبیاری می شود.

بگونیا
Begonia

تعویض گلدان:

 به یاد داشته باشید تعویض به موقع گلدان می تواند در رشد گیاهتان بسیار مفید باشد. گلدانتان را چک کنید هر گاه ریشه گیاه از گلدان خارج شده باشد به این معنی است که باید خاک گلدانتان را عوض کنید.

هرس:

حتما گل های خشک شده ،برگ های زرد و خشک و مرده ، شاخه های سیاه شده را هرس کنید. به این ترتیب انرژی گیاه تلف نمی شود و تمام ماده و انرژی به سایر بخش ها منتقل می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما