معرفی:

این روزها بسیاری از افراد به منظور جبران دوری از طبیعت بکر و محیط آرامش بخش به دنبال طراحی و محوطه سازی در محل سکونت خود می باشند. نکته ای که در این مورد باید بدانید آن است که ساخت یک فضای سبز ایده آل و استاندارد یک کار بسیار جدی بوده و نیازمند نکات مهندسی بسیاری می باشد.  چرا که انتخاب پوشش گیاهی مناسب با توجه به شرایط آب و هوایی، وضعیت استقرار ساختمان و مشخص نمودن نقاط سایه و آفتابی مکان، نحوه چینش المان ها و انتخاب طیف رنگی گل ها در بزرگ دیده شدن محیط، سیستم زهکشی، نورپردازی، مدیریت و برنامه زمان بندی و … نیازمند افراد متخصص و زبده در این زمینه می باشد.

استخر و محوطه سازی
استخر و محوطه سازی

بنابراین نكته بسیار مهم در طراحی فضای سبز گزینش گیاهانی است كه بتوانند بیشترین كارایی ممكن را با حداقل نیاز به نگهداری ارائه دهند. لذا مهندسین و مشاورین زبده و متبحر ما در مجموعه باغ و گل نادی مفتخر به اجرای دکوراسیون فضای باغ، باغچه پاسیو، تراس و بام سبز در سبک های مختلف می باشد.

آبنما
نمایی از برکه و آبگذر
بررسی های اولیه:

متخصصین ما در ابتدا به منظور بررسی ویژگی های همچون شکل زمین، اندازه‌ها،زوایا و توپوگرافی آن به مکان موردنظر مراجعه می نمایند و سمت تابش آفتاب، سایه ساختمان، جهت وزش باد، دیوارهای اطراف ساختمان، ویژگی‌های بصری مانند نقطه، فرم، رنگ و بافت، زاویه دید از پنجره ملک، نیاز مند به عملیات خاکبرداری، تعیین المان های مناسب و چینش آنها متناسب با سبک و سیاق مشتری تعیین می گردد.

آبشار مصنوعی
آبشار مصنوعی
نورپردازی:

از جمله نکات بسیار مهم در طراحی فضای سبز نورپردازی فضای سبز می باشد. چرا که علاوه بر زیبایی از نظر امنیتی هم بسیار مهم می باشد. از این رو گروه مشاوره و طراحی نادی با یک نورپردازی اصولی، استاندارد و کارآمد با ایجاد یک منبع نور مناسب در محوطه بیشترین فضای ممکنه را روشن می کنند.

نورپردازی آبنماها
طراحی ۳ بعدی قبل از اجرا

قبل از اجرای محوطه سازی تصاویر سه بعدی از پروژه در دست اجرا رونمایی می گردد تا مشتریان عزیز با نحو اجرا و کار آشنا شوند. لذا چنانچه تمایل به تغییر و اعمال نظر خود را دارند در همان ابتدا با دیدی باز نظرات خود را بیان نمایید و با تیپ خاطر کار را به مجموعه گل و گیاه نادی بسپارند.

المان
طراحی ۳ بعدی محوطه
باغ بام (Roof Garden)

این نوع از باغ ها در پشت بام احداث می شوند که  به زیر سازی کاملا متفاوت و ایزوله نسبت به باغ های زمینی دارند. به این منظور در ابتدا سطح بام را موزاییک نموده و یا در صورتی که بام ایزوگام شده باشد به منظور جلوگیری از آسیب به آن یک ملات لیسه ای سه سانتی متری روی ایزوگام کشیده می شود. پس از آن مجریان گروه نادی با اِلمان های ساخته شده در کارگاه نادی محوطه را تجهیز می نمایند. وزن المان های بکار گرفته شده طوری خواهند بود که کمترین بار و فشار به ساختمان تحمیل نماید، بدین منظور اوزان تمام المان های بکار گرفته شده قبل از نصب توسط تیم مهندسی بررسی می گردد تا تمام ضوابط و اصول ساختمان سازی رعایت گردد.

بام سبز
نمایی از پوشش گیاهی و فلاورباکس های روف گاردن
بستر کاشت:

کلیه فلاور باکس ها و پلنترباکس های تولیدی گروه نادی مجز به سیستم زهکشی و فیلتر بوده تا آب با سهولت خارج شده از این رو از راکد ماندن آب در بستر جلوگیری به عمل آمده و شرایط محیط مناسبی را برای رشد گیاهان و گل ها فراهم می آورد. بنابراین با وجود فیلتر های تعبیه شده در فلاورباکس ها در نهایت آب زلال و شفافی خارج می شود و با در نظر گرفتن شیب به سمت کف شور هدایت شده و خارج می گردند. با این اوصاف نیاز به تعویض خاک تا بیش از ۵ سال به تعویق می افتد.

بام سبز
بسترسازی بام
پوشش گیاهی

انتخاب گیاهان برای بام به گونه ای بوده که کمترین نیاز به مراقبت و نگهداری را داشته باشند. بنابراین همواره مهندسین گروه نادی در تلاشند با انتخاب درخچه ها، پیچ های زینتی، گیاهان پوششی و گل های یكساله و چند ساله ای مقاوم با پیاده سازی یک طرح زیبا و کارآ یک محیط زیبا و لاکچری را به ارمغان بیاورند.

مجموعه گل و گیاه نادی با اجرای سیستم آبیاری اتوماتیک منظم (بصورت قطره ای) و با توجه به تراکم و نوع پوشش گیاهی و فصول مختلف سال، نیاز به نگهداری و سایر هزینه را به حداقل ممکن می رسانند. 

نکته ای که نباید از آن غافل شد افزایش و رشد ارزش ریالی ساختمان هست که با اجرای محوطه زیبا و لاکچری ساختمان شما را از سایرین متمایز و ممتاز می نماید.

چرا که امروزه وجود محوطه سبز در حیاط و به خصوص در پشت بام طرفداران بسیار زیادی دارد.

نمایی از روف گاردن
مزایای ایجاد بام سبز:
  • بهبود کیفیت هوا به طوری که حدود ۸۵% از ذرات گرد و غبار تصفیه می گردد
  • کنترل درجه حرارت و حفظ رطوبت بیشتر
  • ایجاد یک منظره زیباو لاکچری
  • کاهش نیاز به شیوه های مدیریتی فاضلاب
  • همچون یک عایق حرارتی عمل می نماید
  • افزایش طول عمر بام
  • عایق صوتی : به دلیل پوشش خاک و گیاه آلودگی صوتی تا حد بسیار زیادی کاهش می دهد
  • بام سبز فضاهای طبیعی و زیبایی برای تفریح فراهم می سازد و آرامش روانی را به دنبال دارد
آلاچیق
آلاچیق به کار رفته در روف گاردن

برای گذراندن یک تایم استراحت در یک محیط آرامش بخش، بازی با کودکان در یک فضای باز و امن، پذیرایی از مهمان‌ان عزیزتان  در یک فضای زیبا و رمانتیک و همچنین لذت بردن از زیبایی‌های اطراف را می توان از مهمترین دلایلی باشد که شما را قانع کند به دنبال طراحی و محوطه سازی در حیاط، بام، پاسیو، تراس و حتی داخل ساختمان خود باشین.

 می توانید همین الان با گروه گل و گیاه نادی تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان ما در زمینه طراحی بهره ببرید
نمایی از پروژه تکمیلی در یک مکان شیب دار