بسیاری فکر می کنند با بستن در و پنجره می  توانند مانع ورود آلاینده ها و میکروب ها به داخل خانه شوند. اما آلودگی فضای خانه می تواند حتی از بیرون نیز بیشتر باشد و باعث بیماری های مختلفی شود لذا وجود گیاهان تصفیه کننده هوا که هوای داخل خانه را تصفیه و پاک می کنند، اهمیت بالایی پیدا می کنند.

آلوئه ورا

آلوئه‌ورا از جمله گیاهانی است که محیط خانه را از مواد تمیزکننده‌ها، مثل فرمالدئید و بنزِن، میزداید. این برگ‌های سرسبز برای آشپزخانه‌های آفتابگیر گزینه عالی به شمار می رود.

علاوه بر خاصیت پاک کنندگی که آلوئه ورا دارد ژل موجود در برگ های آن برای آن دسته از افرادی که که دچار مشکل پوستی، زخم، حساسیت، سوختگی و …  می باشند بسیار مناسب می باشد.

آلوئه ورا

گیاه عنکبوتی

گیاه آپارتمانی عنکبوتی علاوه بر خصوصیت بسیار مقاومی که دارد یک پاکیزه کننده فوق العاده محیط در از بین بردن بنزن و فرمالدئید و مونوکسید کربن به شمار می رود و برای کسانی که وقت کافی برای رسیدگی به گیاه را ندارند بهترین انتخاب می باشد. لازم به توضیح است که از این گیاه در صنعت نیز استفاده می کنند.

گیاه عنکبوتی

 ژربرا جامزونی

گل زیبای ژربرا در از بین بردن تری‌کلرواتیلن مناسب است از این ماده اغلب در خشکویی استفاده می گردد.

گل ژربرا به نور کافی و خاکی با زهکشی مناسب را می پسندد. بهتر است گاها برگ های این گیاه را اسپری آب بزنید.

ژربرا

 سانسِوِریا (گیاه ماری)

سانسوریا در از بین بردن فرمالدئید ( ماده موجود در دستمال کاغذی، محصولات بهداشتی، مواد تمیزکننده و ..) مناسب می باشد. شما عزیزان می توانید گل سانسوریا را در داخل داخل دستشویی قرار داده تا در هوای مرطوب آنجا رشد کرده و آلودگی هوا را از بین ببرد. نقش این گیاه در تولید اکسیژن بخصوص در شب بسیار حائز اهمیت می باشد.

شمشیری
سانسوریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *