به کاشت گیاهانی از جمله کاکتوس و ساکولنت و … داخل ظرف هایی با دهانه باز دیش گاردن گفته می شود.  بنابراین با کاشت چند گیاه داخل یک ظرف به شکل یک باغ یا باغچه کوچک دیش گاردن خلق می شود. ساکولنت هایی با اندازه، رنگ و شکل‌های متفاوت انتخاب باعث جذابیت و زیبایی دیش گاردن خواهد شد ولی حتما به این نکته توجه کنید گیاهان انتخاب شده نیازمند شرایط یکسانی باشند و از نظر سرعت رشد برابر باشند. تفاوت دیش گاردن و تراریوم در نوع ظرف و گیاهان موجود در آن ها می باشد.

دیش گاردن آبی

 شرایط نگهداری دیش گاردن:

نور: شرایط ایده آل برای دیش گاردن کاکتوس ها و دیش گاردن ساکولنت ها کنار پنجره می باشد. زیرا جلو پنجره نور آفتاب مستقیما به آنها می تابد که از نظر طول مدت و شدت روشنایی برای آنها مناسب می باشد.

آبیاری:کاکتوس و ساکولنت دیش گاردن ها به آبیاری کمی نیاز دارند.لذا به دلیل  اینکه این خانواده از گیاهان به آب بسیار کمی نیاز دارند هفته ای یک بار آبیاری برای دیش گاردن ها کافی است و آبیاری بیش از حدد باعث پوسیده شدن ریشه گیاهان می شود.

محیط رشد: خاک کاکتوس و ساکولنت ها شامل ترکیب ماسه و مقدار کمی پیت ماس یا کوکوپیت می باشد. دلیل این نوع ترکیب خاکی این است که شرایط خاک برای کاکتوس و ساکولنت باید به گونه ای یاشد که آب زیادی در خود نگه ندارد.

نکته:

بهتر است به این نکته توجه کنید در صورتی که هر گیاهی که از ظرف (دیش گاردن) بیرون بزند را از ظرف خارج نموده و در گلدان جدا گانه ای کاشته شود.

برای دیدن تمامی گالری تصاویر زیر، گزینه بعدی را فشار دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *