نگهداری از بن سای در خانه

بن سای درختی کوچکی است که در یک ظرف کشت می شود و یکی از نمادهای بسیار زیبای طبیعت می باشد و به همین خاطر در اغلب خانه ها جای باز کرده است.  واژه “بن سای” در ژاپنی به معنای ” کاشته شده در ظرف” می باشد. اگر به دنبال نحو نگهداری بن سای در خانه خود هستید بهتر است این مقاله را حتما دنبال و مطالعه نمایید.

محیط نگهداری بن سای در خانه

برای نگهداری بن سای اغلب توصیه می شود یک قسمت خنک در خانه مانند پاسیو و یا راهرو انتخاب گردد. محیط داخل خانه مانع از رشد این درخت بسیار زیبا می گردد.

bonsai
بن سای

 روش صحیح آبیاری گیاه بن‌ سای

آبیاری بیش از حد بن سای منجر به مرگ این گیاه بسیار زیبا و مجلل می گردد. پس لازم است آبیاری نوبت بعدی زمانی صورت گیرد که خاک آن نسبتا خشک شده است ( جهت تشخیص میزان رطوبت خاک انگشت خود را در عمق یک سانتی متری فرو نموده تا میزان رطوبت و خشکی خاک را تشخیص دهید). در هنگام آبیاری خاک کاملا غرق در آب گردد. بهتر است زمان آبیاری پس از غروب آفتاب صورت گیرد.

 مخلوط خاک مناسب

حتما این نکته را می دانید که ترکیب و نوع خاک بن سای تاثیر زیادی بر روی نیاز خاک بر دفعات آبرسانی دارد. برای اکثر بن سای ها، ترکیبی از آکاداما، پومیس و سنگ گدازه به نسبت ½، ¼ و ¼ مناسب خواهد بود(پیت ماس،کوکوپبت،پرلیت) . یک ترکیب مناسب که مانع از تجمع آب در گلدان گردد و از طرفی آب را به راحتی از گلدان خارج نگردد.

bonsai
بن سای

  کود دهی بن سای تنها در فصل رشد

بهترین زمان اضافه نمودن کود به بن سای در فصل رشددهی (بهار و تابستان) می باشد. بنایراین بهترین زمان برای اضافه نمودن کود به گیاه بن سای اواخر بهار تا اوایل پاییز می باشد. به طور متداول کوددهی به صورت یک بار در فصل گرم سال صورت می گیرد. حتما مراقب باشید که در کوددهی زیاده روی ننمایید چراکه باعث نابودی و مرگ گیاه بون سای می گردد.

خرید درخت بن سای از مراکز معتبر

اگر به دنبال یک بن سای قوی هستید حتما آن را از مراکز و گلفروشی های معتبر انتخاب نمایید. خرید این گیاه حساس از دستفروشان به دلیل جابجایی مکرر حساس و ضعیف شده و از کیفیت خوبی برخوردار نمی باشند. گلفروشی نادی با ارائه انواع درخت بن سای و بالا بودن اطلاعات کارشناسان و باغبانان خود همواره بهترین ها را به شما تقدیم می نمایند.

بن سای
بن سای کاج نانا

نحوه تکثیر بن سای

تکثیر بن سای از طریق بذر، قلمه، پیوند و خوابانیدن هوایی صورت می پذیرد.


جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در مورد بن سای با ما در تماس باشید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *