نگهداری از درخت کامکوات یا پرتقال زینتی  

KUMQUAT
پرتقال زینتی

آبیاری کامکوات:

آبیاری کامکوات یا درخت زینتی حتما باید به صورت منظم صورت بگیرد ولی هنگام آبیاری باید دقت نمود که سطح خاک خشک باشد. به صورت کلی درختان مرکبات ماندگاری آب را دوست ندارند و برگ ها به رنگ زرد تغیر رنگ می دهند و گیاه از بین می رود. لذا برای آبیاری گیاه باید خاک را تا عمق ۵ سانتی متری چک نمایید در صورتی که خشک بود اقدام به آبیاری نمایید.

نور پرتقال زینتی :

کامکوات یا پرتقال زینتی به مکانی به نور مستقیم آفتاب نیاز دارد. بنابراین چنانچه این میزان نور برای کامکوات تامین شود درختچه گل و میوه می دهد و چنانچه این میزان نور تامین نگردد میزان گلدهی و میوه کاهش می یابد. بنابراین این مناسب است صبح ها گلدان در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد و بعداز ظهر در معرض سایه قرار بگیرد.

دما پرتقال زینتی  :

کامکوات در تابستان نیازمند گرماست و به دمای ۳۸-۲۵ درجه سانتی‌گراد نیاز دارد. در زمستان نیز دمای ۱۰- درجه را تحمل می‌کند اما برگ‌های خود را از دست خواهد داد. مکان‌های گرم باعث می‌شود که این گیاهان میوه‌هایی درشت‌تر و شیرین‌تری را تولید کنند. بنابراین مناسب است هنگامی که دمای هوا کمتر از ۱۰ درجه رسید، گیاه را به مکانی محافظت‌شده منتقل شود.

خاک مناسب کامکوات:

کامکوات به خاکی با زهکش بسیار مناسب نیاز دارد تا آب اضافی در خاک نماند. لذا چنانچه قصد دارید گیاه را در خاک باغچه بکارید بهتر است که خاک برگ را با خاک باغچه مخلوط‌ نمایید. در گلدان نیز بهتر است از ترکیبی همچون خاک باغچه +خاک برگ+ شن و یا کوکوپیت+پرلیت + خاک‌برگ و یا پیت موس+پرلیت+ورمی کولایت + خاک برگ استفاده نمود. برای کوددهی نیز می‌توان از کودی همچون ۱۰-۱۰-۱۰ به مدت هر ماه یک مرتبه استفاده نمود.
کوددهی از اوایل بهار شروع می گردد و تا اواخر تابستان نیز ادامه یابد.  کامکوات نیازی به کوددهی در فصل پاییز و زمستان ندارد. اما در صورت مناسب بودن مکان نگهداری می‌توان از فرمول ۱۰-۱۰-۱۰ هر ۶ الی ۷  هفته یک‌بار استفاده کرد.

گلدان مناسب:

از گلدان‌های بزرگ باید برای کاشت کامکوات استفاده می شود و گلدان این گیاه را باید هر دو سال یک‌بار تعویض نمایید. بهتر است قبل از کاشت گیاه منافذ زیرین گلدان را بررسی نمایید و اگر امکان دارد تعداد آنها را بیشتر کنید و قبل از قرار دادن گیاه در داخل آن چندین قطعه سفال شکسته و یا قلوه سنگ‌های کوچک قرار دهید تا زهکشی مناسبی داشته باشد.

میوه کامکوات:

  • میوه کامکوات همانند پرتقال دارای ویتامین C می باشد که برای کلاژين سازی پوست بسیار مفید است و طعم آن بسیار لذیذ و خوشمزه می باشد و در حالت رسیده شیرین است. 
  •  میوه کامکوات دارای ویتامین‌های آنتی اکسیدانی چون ویتامین A ، C و E است که برای پیشگیری از سرطان، دیابت و عفونت بسیار مفید است.
  • کامکوات همچنین دارای برخی ویتامین‌ها از جمله  تیامین(B1)، نیاسین (B3)، پیریدوکسین (B6)، فولات و اسید پانتوتنیک است. این ویتامین‌ها به عنوان کوفاکتور فرآیندهای متابولیسم کربوهیدرات، پروتئین و چربی در بدن فعالیت می‌کنند.
  • میوه فوق العاده کامکوات  دارای برخی از املاح همچون کلسیم، مس، پتاسیم، منگنز، آهن، سلنیوم و روی است .

مصرف میوه کامکوات:

  • سعی کنید میوه را زمانی که رسیده است 
  • میتونید در صورت تمایل به صورت کمپوت و مربا نیز مصرف کنید
  • می تونید فقط آب میوه را گرفته و مصرف نمایید
  • در سالاد نیز می توانید از آن استفاده کنید
  • برای طعم دهی به گوشت و ماهی و مرغ بسیار ایده خوب و عالی است

برای خرید  کامکوات (پرتقال زینتی) با ما در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *