گل نماتانتوس از خانواده گل های بنفشه آفریقایی می باشد و دارای ۳۰ گونه مختلف می باشد. نحوه رسیدگی و نگهداری این گیاه در خانه های آپارتمانی بسیار آسان می باشد به همین دلیل بسیار پرطرفدار می باشد.

Nematanthus
گل نماتانتوس

نور:

برگ های گل گلدفیش به دلیل اینکه کمی گوشتی است و رنگ تیره ای دارند به نور بیشتری نیازمندند بنابراین مناسب است در کنار پنجره قرار داده شوند.

آبیاری:

به دلیل چرمی و براق بودن سطح برگ های گیاه، به کم آبی مقاومت نسبتا خوبی دارد ولی از آبیاری نباید غافل شد.

گل نماتانتوس
گلد فیش

دما:

گل نماتانتوس به سرما و خنکی عادت دارند بنابراین می توان در تراس و راه پله از آن نگهداری کرد. بنابراین در محیط اتاق ممکن به گل ننشیند و گل ندهد. بنابراین در کنار پنجره و یا راه پله می تواند درجه حرارت و نور مورد نیاز گیاه را برطرف نماید.

رطوبت:

رطوبت معمولی اتاق برای گل نماتانتوس مناسب و کافی است و برگ های آن را درشت تر می کند.

خاک:

بهترین خاک برای این گل همان خاک کاکتوس می باشد زیرا هم رطوبت زیاد را نگه نمیداره و هم دارای زهکش خوبی است. خاک بنفشه هم مناسب است اما از نظر قیمت خاک کاکتوس مناسب تر می باشد.

تغذیه:

ین گیاه گلدار نیاز به پتاسیم و فسفر بسیار در اواخر تابستون نیاز دارد. هر دو هفته یک بار کودهای گلدهی یا فسفره بنفشه افریقایی به آن داده شود تا  موقع گلدهی مشکلی برایش به وجود نیاید.

 آفت:

این گل یک گیاه شیرینی هست و مستعد شته می باشد. در صورتی که دچار این آفت شد می توانید از اسپری کونفیدور کمک بگیرید.

نکات کلی گلدهی:

اواخر تابستان این گیاه به گل می نشیند (روز کوتاه) . برای اینکه گیاه وارد فاز گل دهی شود بهتر است در اواخر تابستان داخل راه پله قرار دهید تا گیاه متوجه تغیر طول روز شده و گل دهد.

جهت خرید این گل زیبا می توانید با ما در ارتباط باشین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *