در محوطه سازی های مدرن و سنتی “آبنما” یک المان خاص و زیباست که جریان آب را به شکلی زیبا به نمایش می گذارد.

نورپردازی آبنماها

اگر فضای کافی و بزرگ ندارید می توانید یک حوضچه زیبا و کوچک در نقظه کانونی محوطه یا فضای سبز خود ایجاد نمایید. این حرکت باعث جذب پرندگان نیز می گردد. سعی کنید محل قرارگیری حوضچه روبرو پنجره باشد تا منظر زیبایی را هر روز نظاره گر باشید.

برکه

برای نصب آبنما در محل دلخواه نیاز به حفاری های عمیق و مشقت بار نمی باشد. می توانید یک آبنما شیک، ساده و کلاسیک را انتخاب نمایید تا همواره شنونده صدای لذت بخش جریان آب باشید.

همه این حس را بسیار دوست دارند زمانی که آب در آبنما جریان دارند دست خود را در آب قرار دهند و آب را لمس نمایند. این کار باعث آرامش روحی و روانی افراد می گردد. علاوه براین وجود آب در محیط به خصوص در فصول گرم سال باعث خنک شدن و کاهش دمای اطراف می گردد که می توان از کهن بسیار مفید آبنما برشمارد.

خیلی از دوستان تمایل دارند در حیاط منزل خود استخر داشته باشند چراکه از محیط آلوده استخرهای همگانی بیزاری می جویند. از این حیث ، چنانچه دارای یک حیاط و یا محوطه بزرگ تا متوسطی هستید بهنر است حتما این گزینه را در راس کار خود قرار دهید. یک استخر مستطیلی شکل زیبا با سنگ های درشت و ریز با توجه به نوع طراحی آن می توانید فوق العاده باشد.

استخر و محوطه سازی

به منظور جلوگیری از رشد باکتری های مضر و تولید اکسیژن در محیط استخر می توانید از گیاهان آبی مثل نی و نیلوفر آبی کمک بگیرید چراکه علاوه بر زیبایی و تاثیرات مثبت آن دیگر نیازی به روش های شیمیای که به سلمت و محیط زیست آسیب می رساند نیست.

یک ویژگی جذاب در طراحی استخر و حوض ایجاد یک راه سنگی با معماری خاص و متناسب حوض و استخر می تواند یک گزینه زیرکانه و زیبا باشد.

جهت سفارش آبنما در محوطه با ما تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *