چرا گل فروشی

برای راه اندازی هر کسب و کاری ابتدا لازم است اطلاعات کاملی در مورد هر شغلی داشت. شغل  گل فروشی یک شغل دوست داشتنی و آرامش بخش است که اگر با نکات ریز آن آگاهی نداشته باشید حتما در آن با مشکل مواجهه خواهید شد.

مهمترین عامل در انتخاب این حرفه علاقه و اشتیاق است. اگر جز آن دسته افرادی هستید به گل و گیاه علاقه زیادی دارید و تعامل خوبی با افراد به خصوص آن دسته از افرادی که مشتری محسوب می شود گلفروشی یک شغل ایده آل است. پس لازم است همواره رویی خوش و بشاش داشته باشید همانند گلها و گیاهیان داخل مغازه.

لازم نیست به یکباره از جای بزرگ شروع کنید بهتر است اگر آشنایی چندانی ندارید از کم شروع کنید تا هم اطلاعات علمی خود را در مورد پرورش گیاه بالا ببرید و هم نحوه مشتری مداری را یاد بگیرید. اما به کم بودن اکتفا نکنید همواره تلاش کنید تا کسب و کار خود را ارتقا دهید. هممواره به دنبال راه هایی باشید که مشتری جدیدی را جذب کنید. البته حفظ مشتری قبلی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

همواره به دنبال پیشرفت باشید سعی کنید رفته رفته مهارت خود را در طراحی فضای سبز و گل آرایی بیشتر نمایید. همواره به روز باشید چرا که مردم همواره به دنبال بهترین ها هستند. در این راه می توانید حتی به صورت رایگان از شبکه های اجتماعی همچون اینیستاگرام، فیسبوک، تویتر، اپارات و غیره بهره ببرید که همواره در دسترس بوده و رایگان می باشند.

گل و گیاه
مجموعه گل و گیاه نادی

برای شروع حرفه گلفروشی لازم است:

 • نیازمندی های این شغل را بشناسید و آن را بررسی کنید.
 • اطلاعات خود را تکمیل کنید.
 • در صورت داشتن شرایط مالی کلاس های طراحی گل بروید که تاثیر بسیار مطلوبی در پیشرفت شما دارد.
 • هر شغل و حرفه ای مستلزم آشنایی با حساب و کتاب است پس از این قسمت اصلا غافل نشوید. برای شروع لازم حسابی حواس جمع باشید هم کار طراحی انجام بدین و هم سر از حساب و کتاب دربیاورید.
 • بهتر است گواهی نامه رانندگی نیز داشته باشید. ممکن است لازم باشید سفارش تحویل بدهید همچنین برای جابجایی و خرید گل و حمل آن به گلفروشی حتما لازم می باشد.
 • با گل ها زندگی کنید با آنها حرف بزنید اجازه بدین هر روز بیشتر از روز قبل به آنها علاقه مند شوید. این کار علاوه براینکه بر روحیه خودتان تاثیر مثبت دارد باعث میشه زودتر با این حرفه انس بگیرید و مشتریان شما هم از روحیه عالی شما انرژی مثبت می گیرند.
 • همواره در مورد گل و گیاه مطالعه کنید و اطلاعات خود را تکمیل نمایید.
 • شبکه های مجازی مرتبط را همواره دنبال کنید بگذارید نیاز گیاهان را بشناسید. مشتری افراد آگاه را دوست دارند و همواره برای برطرف شدن مشکل گیاه خود به آنان نیاز دارند.
 • سعی کنید هنگام فروش به مشتری نیازهای هر گیاه را توصیف کنید. علم اکتیابی به دست آمده خود را به رایگان در اختیار مشتری قرار دهید. در گسترش اطلاعات و نشر آن به دیگران خساست نکنید که نتیجه آن را سریع خواهید دید.
 • سعی کنید برای کسب و کارتان شبکه اجتماعی و وب سایت داشته باشید. جایی که بیشتر بتوانید معرف خود باشید. اگر با اینترنت و شبکه های اجتماعی مشکل دارید و آشنا نیستید حتما از کسی کمک بگیرید.
 • برای مناسبت های خاص همچون روز مادر، ولنتاین، اعیاد و غیره خودتان را آماده کنید که روز شلوغی را در پیش رو خواهید داشت.
 • لباس مناسب را فراموش نکنید سعی کنید لباس مخصوص داشته باشید و همواره در محل کار از آن استفاده کنید. همچنین پاکیزگی و تمیزکاری را در راس امور خود قرار دهید.
لادن رونده

برای افتتاح مغازه گل فروشی یا راه اندازی آن باید به چند نکته زیر توجه نمایید

مکان و موقعیت گل فروشی

مکان گل فروشی بسیار حایز اهمیت است. بنابراین قبل از افتتاح آن شناسایی محله و رقبا امری ضروری است. اصولا مناطق بالای شهر استقبال بهتری دارند. به دلیل مشکلات اقتصادی قدرت خرید تا حد بسیار بالایی کاهش یافته بنابراین این عامل را نباید فراموش کنید.

پس سعی کنید مغازه گل فروشی خود را در منطقه ای افتتاح کنید که سرمایه قابل توجهی را جذب کنید توصیه ما به شما راه اندازی مغازه گل فروشی در مناطق بالاشهر شهرتان است .

ساندویلا
ماندویلا

نکته :

برای کسب جواز باید حداقل فاصله ۵۰۰ متری را نسبت به مغازه های گل فروشی دیگر رعایت کنید .

سرمایه لازم برای گل فروشی

سرمایه لازم برای گل فروشی شما دقیقا چقدر است ؟ طبق محاسبات ما به موارد زیر توجه نمایید

مکان مغازه گل فروشی :

سرمایه مورد نیاز ۱۰۰ میلیون تومان   ؛ دقت کنید قرارداد شما باید بلند مدت باشد .

مبلغ رهن : ۷۰ میلیون تومان  اجاره بها : ۵ میلیون تومان   تعداد ماه های ضرر : ۶ ماه معادل ۳۰ میلیون تومان

هزینه کارگر گل فروشی : 

هزینه ماهانه نیروی کار به طور میانگین ۱٫۵ میلیون تومان است البته با توجه به مهارت ممکن است این مبلغ بالاتر هم رود.

در ۶ ماه اول شما معادل ۱۰ میلیون تومان هزینه نیروی کار خواهید داشت ؛ پس با مغازه و نیروی کار هزینه شما ۱۱۰ میلیون است .

ابزار  و ادوات گل آرایی: 

هزینه ابزار برای شما فقط یک بار است که حدودا مبلغ ۱ میلیون تومان است . وسایل دیگر که مصرفی هستند شامل هزینه های ماهانه مغازه شماست شامل کاغذ ، ربان ، اسپری برگ ، کنف ، ابزار زینتی و … که در ماه مبلغ ۱۰۰ الی ۲۰۰ هزار تومان برای شما هزینه بر می باشد.

برای خرید گل نیازمند مبلغ ۵۰۰ هزار تومان در ماه هستید . این که گل های شما چقدر عمر کنند به مهارت های شما و دمای محیط بستگی دارد . پس اصلا نسبت به وسایل سرمایشی و تهویه دقت کنید.

آب ، برق ، گاز و مالیات

مبلغ ۱ میلیون تومان در ماه قطعا برای هزینه های آب ، برق ، گاز و مالیات باید در ماه کنار بزارید پس در ماه ۱ میلیون تومان دیگر به عنوان مبلغ مصرفی کنار می گذاریم.

بازاریابی و تبلیغات

 سعی کنید بازاریابی و تبلیغات را فراموش نکنید که هیچ کسب و کاری بدون تبلغات بازخورد خوبی نخواهد داشت.

برای شروع تبلیغات هزینه ۱۰ میلیون تومان هم در نظر می گیریم.

هزینه تبلیغات جزو هزینه های حذف نشدنی است . پس با لحاظ کردن این هزینه مبلغ پیش بینی شده ۱۲۲  میلیون تومان است .البته هزینه آموزش هم باید درنظر داشته باشید که به مبلغ گفته شده اضافه می گردد.

roses
گلهای رز رنگارنگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *