برگ انجیری

برگ انجیری به خاطر طرح خاص  برگهایش طرفداران مخصوص به خود را دارد. برگ انجیری با داشتن رنگ سبز جذاب مخصوص به خودش زیبایی خاصی را به خانه می دهد. این گیاه باید در مقابل نور مستقیم نور خورشید قرار دهید. در تابستان به هفته ای یک بار آبیاری و هفته دو بار غبارپاشی با اسپری نیازمند است. اما در زمستان هر دو هفته ای یک بار آبیاری و غبارپاشی با آب کافی است.

Swiss cheese plant
برگ انجیری

پپرومیا یا قاشقی

پپرومیا انواع مختلفی دارند و برگ های آن گوشتی و رنگ آ از سبز روشن تا سبز تیره با لکه های کرم و ابلق متغیر می باشد. قاشقی گیاه نسبتا مقاومی است و به نور مستقیم نیازی ندارد اما نباید در سایه کامل باشد. خوشبختانه به آبیاری زیادی نیز احتیاج ندارد و باید قبل از آبیاری از خشک بودن سطح خاک اطمینان حاصل کنید.

 peperomia
پپرومیا

ریزش برگ پپرومیا

اگر متوجه شدید برگ های پپرومیا شما در حال ریزش است نشان می دهد دمای اتاق مناسب نیست و باید مکان گیاه را تغییر بدهید.

سانسوریا

گیاه سانسوریا چند نوع مختلف زیبا دارد. از جمله قشنگ ترین نوع آن سانسوریا مهتابی و  شمشیری است. گیاهی با برگهای کشیده و خاص که تاثیر زیبایی خودش را بر محیط می گذارد. برگهای این گیاه رفته رفته بیشتر می شود و در صورتی که شرایط محیطی مظلوب باشد اواخر بهار و تابستان ممکن است شکوفه نیز بدهند.

گیاه سانسوریا در تابستان هفته ای یک بار و در زمستان هر سه هفته ای یک بار به آبیاری نیاز دارد. به اسپری آب نیز احتیاج ندارد. اما نیازمند به نور کافی است. مقاومت فوق العاده این گیاه در آپارتمان باعث شده در اغلب خانه ها برای سالیان متمادی جای خود را حفظ کند.

شمشیری
سانسوریا

دراسنا

یک گیاه افشان که گاه بر روی برگ های آن نوارهای قرمز و زرد مشاهده می گردد. شرایط محیطی هر چه گرم و مرطوب تر باشد برای دراسنا مطلوب تر است. دراسنا جز گیاهانی محسوب می شود که در تصفیه هوا خیلی کمک می کند. بهتر است برای آبیاری از آبی استفاده کنید که هم دمای محیط خانه است چرا که آب سرد می تواند به این گیاه آسیب بزند. می توانید هفته ای دوبار نیز اسپری پاشی کنید تا رطوبت مورد نیاز گیاه تامین گردد. دراسنا نیز مانند اکثر گیاهان آپارتمانی نسبت به نور مستقیم خورشید حساس است.

Dragon Tree
دراسینا قرمز

شفلرا

شفلرا یک گیاه همیشه سبز که رنگ های برگ آن به سبز ابلق تا کمی مایل به زرد می رود. گیاهی پربرگ و جذاب برای خانه و محیط کار که گرمای زیادی هم نمی خواهد. بهترین هوا هوای معتدل با جریان ملایم هست. شفلرا به طور کل نیاز به نور غیر مستقیم دارد. اما شفلرا ابلق را باید در مکان های پرنورتر قرار داد. در تابستان هفته ای دو تا سه بار و در زمستان هفته ای یک بار نیاز به آبیاری دارد.

schefflera
شفلرا

برگ عبایی

برگ عبایی به دلیل مقاومت بالایی که دارد به گیاه فولادی شهرت دارد. برگ گیاه به رنگ سبز تیره و براق است و البته نوعی ابلقی هم با نوارهای کرم رنگ دارد. شرایط مطلوب آن معتدل و خنک، کمی مرطوب و با نور کم است. چون نور مستقیم برگ های آن را می سوزاند.  در تابستان هفته ای دو تا سه بار و در زمستان هفته ای یک بار نیاز به آبیاری دارد.

برگ عبایی

فیکوس الاستیکا

فیکوس الاستیکا گیاهی استوایی با برگ های پهن و چرمی که رنگ هر برگ بین سبز، صورتی و بنفش متغیر است. این گیاه رطوبت را ترجیح می دهد اما تحمل خشکی نیز دارد. تابستان هفته ای دوبار و زمستان هفته ای یک بار به آبیاری کمی نیاز دارد. فیکوس الاستیکا به نور غیر مستقیم نیاز دارد و در سایه برگ هایش می ریزد. در هفته چندبار اسپری رطوبت مورد نیاز آن را تامین می کند.

ficus elastica
فیکوس الاستیکا

نکته آموزشی

اگر می خواهید گیاه رطوبت پایدار داشته باشد زیرگلدانی خود را پر از سنگریزه کنید و در صورت خشکی هوا به سنگریزه ها آب اضافه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *