هر گل و رنگش بیانگر یک نوع احساس خاص می باشد. لذا چه خوب است قبل انتخاب گل برای یک مراسم خاص مثل مراسم ختم از این ویژگی ها اطلاع داشته باشید و با آگاهی اقدام به خرید نمایید. لذا با انتخاب نوع گل و رنگ خاص احساس خود را به خوبی منتقل نمایید.

تاج گل

معرفی گلهای مخصوص مراسم ختم 

گل گلایل

گل گلایل نماد احساس عمیق و به یاد کسی بودن از اعماق وجود است. بیشتر از این گل برای بیان عرض تسلیت به خانواده متوفی اهدا می گردد.

گل زنبق

گل زنبق را می توان جز گلهایی دانست که در مراسم مختلف به خصوص مراسم ختم به کار برده می شود. بیشتر از زنبق سفید برای مراسم ختم استفاده می شود. زنبق نماد معصومیت و پاکی روح شخص مرحوم می باشد.

گل رز 

معمولا از گل رز بجز رنگ صورتی می توان در تاج گل ختم استفاده کرد. گل رز علاوه بر نماد عشق و علاقه در مراسم عزاداری نیز استفاده می شود. هر رنگ از گل رز نماد خاصی را بیان می کند. به عنوان مثال رز سفید نماد معصومیت، رز زرد نماد دوستی، رز قرمز نیز نماد غم می باشد.

دسته گل ترحیم

گل لیلیوم  ( گل سوسن )

گل سوسن نماد قدرت، صداقت، ارزش های اخلاقی است و با وجودی که رنگهای مختلفی دارد، معنا و مفهوم مجزا ندارند و همه بیانگر یک نماد می باشند.

گل تسلیت

گل میخک

گل میخک نیز دارای طیف رنگی متنوعی است اما هر رنگش مفهوم خاصی را دارد. میخک سفید نماد بی گناهی و تولد دوباره است، قرمز نماد محبت می باشد. این گل از نظر قیمت مقرون به صرفه می باشد و نسبت به سایر گل ها دوام بسیار بالایی دارد.

در مسیحیت گل میخک نماد چشم مریم مقدس است.

گل نرگس و گل لاله

از گل نرگس و لاله  یک نوع گل فصلی هست که در فصل بهار یافت می شود و در مراسم ختم  نیز استفاده می شود. این گل ها نماد شروع دوباره است و یک حس دلگرمی برای خانواده متوفی می باشد.

گل بنفشه

از گل بنفشه نیز می توانید در مراسم ختم استفاده نمایید. گل بنفشه بیانگر نماد زیبایی است.

گل سنبل 

سنبل نماد حس عمیق غم و اندوه می باشد. لذا می توانید در ترکیب گل های انتخابی برای تاج گل عروس از آن استفاده نمایید.

گل ارکیده‌

از گل ارکیده به عنوان یکی از زیباترین گلها برای استفاده در تاج گل مراسم ختم استفاده می شود. گل ارکیده نماد عشق ابدی است و بیشتر از رنگ های سفید و صورتی برای مراسم ختم استفاده می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *