هنوز متاسفانه بعد از گذشت زمان و پیشرفت های علمی که در تمام زمینه ها صورت گرفته هنوز راه حل قطعی برای درمان همیشگی این بیماری ارایه نشده است. لذا بهترین رویکردی که عزیزان مبتلا به این بیماری می توانند انجام دهند پیشگیری از سردرد های مزمن است که در این مقاله سعی کردیم به جای معرفی قرص و دارو و مواردی از این قبیل راه حل طبیعی، آرامش بخش و لذت بخش ارایه دهیم تا هم خود و هم اطرافیان از آن سود و لذت ببرید.

یک رویکرد طبیعی برای پیشگیری و درمان میگرن به کار بردن گل و گیاهان مناسب برای این مشکل در محیطی که هر روز در آنجا تردد دارید.

معرفی گیاهان مناسب برای انواع سردردها

برگ نعناع تند

برگ نعناع از جمله گیاهان رایج، پرطرفدار و خوش عطری است که علاوه بر مصرف آن از طریق دمنوس برای تسکین درد معده برای کاهش سردردهای مزمن نیز بسیار مسمر ثمر می باشد.

همچنین می توانید روغن اسانس نعناع را به طور مستقیم بر روی پوست اعمال کنید. بدین صورت که چند قطره روغن نارگیل را روی پیشانی به اهستگی بمالید تا بخوبی جذب صورت گیرد آنوقت شاهد کاهش سردرد خواهید بود.

سنبل الطیب

سنبل الطیب یا علف گربه به خاطر اثر آرامش بخشی که دارد علاوه بر میگرن اثربخشی فوق العاده ای می تواند برای سردردهای مزمن داشته باشد.

سنبل الطیب
سنبل الطیب

اسطوخدوس

اسطوخدوس نیز از جمله گیاهانی هست که نقش موثری در کاهش سردرد و میگرن دارد. شکوفه های خشک شده و جوانه های این گیاه فوق العاده را می توانید در کیسه های کوچکی قرار داده و بر روی پیشانی خود قرار دهید.

همچنین می توانید ۳- ۴ قطره روغن اسطوخدوس را داخل آب جوش ریخته و بخور بگیرید.

اسطوخدوس
اسطوخدوس

دانه های گشنیز 

دانه های گشنیز از دیرباز به وفور برای درمان میگرن و سردردهای مزمن به صورت استنشاقی و دم نوش استفاده می شده است. به این منوال که دانه های گشنیز را در ۲ فنجان آب جوش قرار دهید و اجازه بدهید ۱۰ دقیقه زمان بگذرد سپس میل نمایید.

بابونه گاوی

بابونه گاوی نیز جز گیاهانی هست برای پیشگیری میگرن استفاده می شود. بنابراین توصیه ما به شما عزیزان این است که به صورت روزانه به صورت روزانه از این بابونه استفاده نمایید.

گیاه مریم گلی

مریم گلی یک گیاه فوق العاده ای می باشد که علاوه تاثیر خوبی که در کاهش اثر چربی غذا دارد در درمان سردردها به خصوص سردردهای هورمونی نیز مفید می باشد. دوزهای بالاتر مریم گلی برای سردردهای تنشی که در پیشانی ظاهر می گردد نیز مفید و فوق العاده موثر است.

درمان میگرن
مریم گلی

 

مجموعه گل و گیاه نادی به شما عزیزان توصیه می کند یک باغچه کوچک طراحی نمایید و از گیاهانی که معرفی کردیم در آن بکارید تا هم علاوه بر ایجاد یک محیط سبز و محوطه سازی زیبا کوچک از اثرات طبیعی و آرامش بخش همیشگی این گیاهان بهرهمند گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *