معرفی ارکیده

گل ارکیده به عنوان یکی از زیباترین، چشم نوازترین و همچنین پرفروش ترین گل های جهان می باشد. لذا وجود آن در محیط خانه باعث جذابیت زیادی می شود.

گونه های وحشی آن معولا در نواحی شمالی کشور و نقاط گرمتر به چشم می خورد. عمر و ماندگاری گل ارکیده بسته به نوع گونه ی آن عموما بین ۳ تا ۶ ماه می باشد.

نکات جالب در مورد ارکیده

جالب بدانید از موادی که از گل زیبای ارکیده استخراج می گردد در صنایع عطرسازی، طب سنتی و تولید ادویه جات به کرار استفاده می شود. به عنوان مثال وانیل که یکی از گران قیمت ترین و خوشبوترین ادویه جات جهان می باشد از غلاف وانیلا پلنیفولیا یکی از گونه های ارکیده استخراج می گردد.

روش آبیاری گل ارکیده

بهتر است ارکیده را در اسفنده ماه در گلدان حاوی خاک برگ، پیت بعلاوه خاک معمولی کاشت. در ابتدا سعی کنید مقدار آبیار کم اما تعداد دفعات آن زیاد باشد. سعی کنید حتما گلدان را در مکانی پر نور و بدون تابش مستقیم خورشید قرار دهید.  در نیمه دوم ماه فروردین هنگامی که ریشه گیاه به اندازه کافی رشد نمود حتما دادن آب فراوان به گیاه را در برنامه و دستور کار خود قرار دهید. بنابراین با توجه به شرایط دمایی محیط آبیاری هر۴ الی ۷ روز صورت بگیرد اما به دلیل سبک بودن خاک این گیاه سعی کنید فرایند آبیاری را به صورت تدریجی انجام دهید.

  بهتر است بدانید کیفیت آب آبیاری تاثیر مستقیمی در این گل دارد. از این رو بهتر است از آب مقطر به منظور آبیاری این گل نازنین استفاده کنید. توصیه می شود از آب دستگاه های تصفیه به هیچ عنوان برای آبیاری گل ارکیده استفاده نکنید.

اگر محیط گیاه گرم و خشک است توصیه می شود برگ های گیاه را با آب فاقد املاح اسپری کنید.

گلدان ارکیده
گل ارکیده سفید

 دمای مناسب گل ارکیده

کود دهی

به منظور افزایش گل دهی و رشد افزون گل ارکیده هر دو هفته و یا ماهی یک بار به این گل کود دهید. هنگامی که گیاه شکوفه می دهد کودیاری صورت نگیرد.

آفات گیاه ارکیده

از جمله آفات این گیاه شته و تریپس می باشد. سم ارتان Orthene از جمله سم هایی می باشد که کمتر به این گیاه صدمه می رساند.

جهت کسب اطلاع بیشتر و مشاوره رایگان با گروه نادی تماس حاصل نمایید

2 thoughts on “روش نگهداری گل ارکیده در آپارتمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *