کم کم با حال و هوای دلپذیر در این روزهای واپسین آخر سال به نوروز نزدیک می شویم. یکی از نمادهای بسیار زیبا و قشنگ عید نوروز گل سنبل می باشد.

گل سنبل

گل سنبل در کنار ظاهر زیبای خود بسیار خوشبو است. دوره گلدهی سنبل اوایل فصل زیبای بهار می باشد و اگر شرایط محیطی گل سنبل مناسب باشد این گل می تواند حدودا تا ۲۰ سانتی متر رشد کند.  تنوع رنگی این گل بسیار زیاد بوده و در رنگ های سفید، صورتی، بنفش، زرد، قرمز، نارنجی و آبی چشم نوازی می کند.

در صورتی که تمایل دارید گل سنبل را در گلدان یا باغچه منزل خود بکارید می توانید با مراجعه به مجموعه گل و گیاه نادی ، پیاز این گل را فراهم نموده و آن را کاشته و پرورش دهید. بنابراین توجه داشته باشین که پیاز گل باید سفت و سنگین باشد در این صورت می توان گفت پیاز آن سالم است. در صورتی که حرفه ای نیستین و قادر به تشخیص رنگ گل از طریق پیاز گیاه نمی باشین از کارشناسان مجموعه گل نادی  بخواهید رنگ مورد علاقه تان را به شما ارائه دهند.

سنبل
سنبل بنفش

نکته ای که حتما باید بدانید آن است که پیاز گل سنبل مربوط به باغچه با گلدان فرق دارد به بیان دیگر پیازهای گل سنبل با هم فرق دارند. بنابراین حتما کارشناس فروش را از این موضوع مطلع بفرمایید.

کاشت سنبل در خاک

بهتر است پیاز را در خاک برگ با مخلوط شن بکارید. نحوه کاشتن باید طوری باشد که تقریبا دو سوم پیاز گل داخل خاک و یک سوم آن خارج از گلدان باشد. خاک گل مربوط نگه داشته شود. بعد از طی تقریبا ۴۵ روز شاهد گلدهی خواهید بود. پس از آنکه گل های سنبل تمام شد و پس از مدتی برگ های آن  رو به زردی رفت و خشک شد (اواخر خرداد- تیر ماه) پیاز گل را از خاک خارج نموده و در معرض هوای آزاد قرار داده تا کاملا خشک شود سپس پیاز را در محیطی تاریک و در دمای ۵ درجه سانتی گراد حفظ می نماییم تا مجددا در بهار سال آینده آن را کشت دهیم.

سبزه
سنبل و سبزه
کاشت سنیل در آب

به منظور کاشت سنبل در آب، ابتدا یک ظرف مناسب انتخاب نمایید و پیاز گل را داخل ظرف پر از آب قرار دهید و به منظور جلوگیری از فساد شدن آب مقدار کمی خاک زغال یا یک قطعه زغال به آب اضافه نمایید تا پس از چند روز ریشه های پیاز گل در آب منتشر شود. حتما سعی کنید این گیاه را در تاریکی جایی که نور کم است قرار دهید.

زمانی که شکوفه ها بیرون آمدند و تبدیل به گل شدند، بر روی گل ها آبپاشی نمایید تا شادابی خود را حفظ کنند. در این زمان باید گل سنبل را در معرض نور آفتاب قرار دهدید اما به طور معمول هوای محیطی ۱۰ درجه سانتی گراد برایش بسیار مناسب خواهد بود.

جهت مشاوره و اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *